KONYA HABERLERİ

Mardin'deki terör saldırısı

AA / Abdullah Doğan
28.02.2016 - 17:05Son Güncelleme :

- Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı polis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Çetin'in cenazesi, uçakla Konya'ya getirildi- Şehidin 3 yaşındaki kızının, babasının naaşı cenaze aracına konulduğu sırada, "Ben de gideceğim" diyerek koşmaya başlaması, ardından "Babam nerede" diye ağlaması, herkesi hüzne boğdu

AA / Abdullah Doğan

KONYA (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı aracının geçişi sırasında düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Çetin'in cenazesi, Konya'ya getirildi.

Şehit Çetin'in naaşını taşıyan uçak, Konya Havaalanı'nda, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, milletvekilleri ve mülki erkan tarafından karşılandı. Uçak havaalanına indiği sırada şehidin dayısı Hasan Çağrın, "Yiğidim seni böyle mi görecektim" diyerek gözyaşı döktü. Fenalaşan Çağrın'a sağlık ekipleri müdahale etti.

Bu sırada şehidin 3 yaşındaki kızı Fatma Çetin'i dedesi Mehmet Aksoy kucağına aldı ve bir süre gözyaşı döktü. Küçük Fatma'nın, elini dedesinin omuzuna koyarak, teselli etmeye çalıştığı görüldü.

Şehit Mustafa Çetin'in Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına taşındı.

Şehidin kızı Fatma Çetin, babasının naaşı, cenaze aracına konulduğu sırada "Ben de gideceğim" diyerek koşmaya başladı. Görevlilerin kucağına aldığı küçük Fatma'nın, "Babam nerede" diye ağlaması, orada bulunanları hüzne boğdu.

Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin eşi Ayşe, annesi Kebir ve babası Süleyman Çetin'i yakınları teskin etmeye çalıştı.

Şehit polisin cenazesi, daha sonra Ilgın ilçesine gönderildi.

Şehit Çetin'in naaşı, yarın Ilgın ilçesinde öğle namazına müteakip düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Mardin'deki terör saldırısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin'deki terör saldırısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı