MARDİN HABERLERİ

Mardin'deki elektrik kesintileri

AA / Adnan Koçhan
17.01.2015 - 18:12 Son Güncelleme :

- Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı isyan noktasına getirdiğini söyledi.

AA / Adnan Koçhan

MARDİN (AA) - Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı isyan noktasına getirdiğini söyledi.

Öter, yıllardır bölgede yaşanan elektrik sorununun bir türlü çözüme kavuşturulmadığını, çözüm yerine bölge halkının kaçak elektrik kullanmakla suçlandığını ve soruna çözüm bulmak yerine çarenin özelleştirmekte bulunmaya çalışıldığını belirtti.

Elektrik sorunu her geçen gün daha da büyüyerek vatandaşı adeta isyan noktasına getirdiğini dile getiren Öter, şöyle konuştu:

"Bölge elektriğin alt yapı ve diğer sorunları çözüme kavuşturmadan özel şirkete devir eden hükümetimiz büyük hata yapmıştır. Dedaş AŞ. eskimiş nakil hatları, yetersiz trafoları onarıp, düzelteceğine önceliği kaçak sorununu çözmeye ve para toplamayı tercih etmiştir. Elektrik konusunda dünyada en pahalı 22 ülke sıralamasındayız. Yanan trafoların değişimi bazen bir hafta ile 10 gün arası sürmektedir. Arızalar bir veya iki gün gecikmeyle onarılıyor. Bizlerde federasyon olarak halkımıza çağrıda bulunuyoruz yaşanan elektrik sıkıntısı hepimizin psikolojisini bozmuş.Bazılarımızın cihazlara bağlı hastası vardır. Sorun büyüktür. Sorunun muhatabı hükümettir, Ankara’dır."

Öter, bölge halkının temsilcileri olan AK Parti ve HDP Milletvekillerinin gereken hassasiyeti ve ciddiyeti ortaya koyamadıklarını kaydetti.

Vatandaştan elektrik kullanımında ısraftan kaçınmasını talep eden Öter, "Gerekirse bir kez daha Ankara’ya gideceğiz. Bu sorun çözülünceye kadar durmayacağız. Bu süreçte halkımızdan rica ediyoruz herkes evinde iş yerinde israftan kaçınsın herkes birer ısıtıcının fişini çeksin, Bu kışı kazasız belasız atlatmak için fedakarlık yapmaktan başka çaremiz yoktur" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mardin'deki elektrik kesintileri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 18 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin'deki elektrik kesintileri haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı