Gündem Haberleri

  Mardin'de yol kapatan çiftçilere gazlı müdahale

  Emrullah KARAKAŞ/DERİK (Mardin), (DHA)
  26.08.2014 - 13:44 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Derik İlçesi’ndeki çiftçiler, elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla Derik-Şanlıurfa yolundaki Üçyol mevkiinde karayolunda barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Jandarma ekipleri de yolu açmak için çiftçilere gaz bombalı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

  Derik İlçesi’ndeki çiftçiler, Üçyol mevkiinde bugün saat 09.00’da yaptığı eylemde, devam eden elektrik kesintilerini protesto amacıyla taşlardan kurdukları barikatlarla karayolunu trafiğe kapattı.

  Geçen günlerde de aynı yerde eylem yapan ve 6 saat boyunca karayolunu trafiğe kapatan çiftçiler, bugün de aynı noktada karayolunu trafiğe kapattı. Jandarma yetkilileri ile çiftçiler arasında süren görüşmeler olumsuz sonuçlandı. Çevik kuvvet polisi ve jandarma ekipleri, karayolunu açmak için çiftçilere gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale sırasında çiftçilerden 25 yaşındaki Fayık Şengel, yüzüne isabet eden gaz bombası fişeğiyle yaralandı. Yaralanan Şengel, Derik Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Sabah saatlerinde eylem başlatan çiftçilere müdahale eden güvenlik güçleri ile çiftçiler arasında gerginlik halen devam ediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı