MARDİN HABERLERİ

Mardin Valisi Koçak, Bin 618 Yıllık Mor Gabriel Manastırını Ziyaret Etti

IHA
18.06.2015 - 16:30 |Son Güncelleme :

MARDİN VALİSİ ÖMER FARUK KOÇAK, MİDYAT İLÇESİNDE BULUNAN BİN 618 YILLIK TARİHİ GEÇMİŞE SAHİP MOR GABRİEL MANASTIRI VE TURABDİN METROPOLİTİ SAMUEL AKTAŞ'I ZİYARET ETTİ.

IHA

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Midyat ilçesinde bulunan bin 618 yıllık tarihi geçmişe sahip Mor Gabriel Manastırı ve Turabdin Metropoliti Samuel Aktaş’ı ziyaret etti.
Vali Koçak’ı Metropolit Samuel Aktaş, manastır kapısında karşıladı. Burada temas ve incelemelerini sürdüren Vali Koçak, iadeyi ziyarette burada bulunduğunu belirtti. Ziyaretinden ötürü kendisine teşekkürlerini sunan Metropolit Aktaş, Vali Koçak’a manastırı tanıtıcı kitap hediye etti. Ziyarette ayrıca Mor Gabriel Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kuryakos Ergün de hazır bulundu.
Vali Koçak ve beraberindekiler daha sonra, Suriyeli ve Iraklıların konakladığı kampı ziyaret etti. Vali Koçak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 gün sonra gerçekleştireceği ziyaret nedeni ile Akçakaya Mahallesi’nde 2 bin 378’ü Iraklı Ezidi ve 3 bin 47 Suriyelinin barındığı kampta incelemelerde bulundu.
Mardin Vali’si Koçak’a Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Vali Yardımcısı Ali Güldoğan eşlik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mardin Valisi Koçak, Bin 618 Yıllık Mor Gabriel Manastırını Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin Valisi Koçak, Bin 618 Yıllık Mor Gabriel Manastırını Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Güneş
  06:47
 • Öğle
  12:06
 • İkindi
  14:51
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı