Mardin Haberleri

MARDİN HABERLERİ

  Mardin Valiliği, tutuklu HDP'li vekili protokol listesinden çıkarınca konu İçişleri Bakanlığına soruldu

  DHA
  13 Mart 2017 - 17:16Son Güncelleme : 13 Mart 2017 - 17:17

  Mardin Valiliği, tutuklu HDP'li vekili protokol listesinden çıkarınca konu İçişleri Bakanlığına soruldu

  MARDİN, (DHA) - MARDİN Valiliğinin resmi internet sitesindeki protokol listesinde, tutuklu HDP Milletvekili Gülser Yıldırım'a yer verilmemesi, HDP'nin diğer Milletvekili Ali Atalan tarafından yazılı soru önergesi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya soruldu.
  HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Mardin Valiliği'nin resmi internet sitesi olan mardin.gov.tr'deki 'Milletvekillerimiz" başlıklı sayfada, Mardin milletvekillerinin listelendiğini belirtirek, "En son 18 Ağustos 2016 tarihinde güncellendiği anlaşılan sayfada listelenen milletvekilleri arasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Sayın Gülser Yıldırım'a yer verilmediği tespit edilmiştir" dedi. HDP'li Atalan'ın halen hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu olan HDP'li Milletvekili Yıldırım ile ilgili Bakan Soylu'dan yanıtlamasını istediği sorular şöyle:
  "Mardin Milletvekili Sayın Yıldırım'a uygulanan bu ihlal hakkında bilginiz var mıdır? Sayın Yıldırım'a yapılan bir ayrımcılık değil midir? 24., 25. ve 26. dönem TBMM'ye halkın oylarıyla Milletvekili seçilmiş Sayın Yıldırım'a, Mardin Valiliği'nin resmi internet sitesinde yer verilmemesinin sebebi nedir? Söz konusu durum sebebiyle ilgili kişiler hakkında bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Söz konusu internet sayfasındaki ve Mardin Valiliği'nin protokol listesindeki isimlerin sıralaması hangi kriterlere göre yapılmıştır? Seçilmişlerin, atanmışlar tarafından yok sayılması; milletin seçtiği vekillerin atanmış bürokratlar tarafından devletin resmi sayfalarında gösterilmemesi sizce doğru mudur?"

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  MardinBugün16 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş15 ºC
  • Cuma15 ºC
  • Cmts16 ºC
  • Pazr17 ºC
  • Pzts16 ºC
  • Salı14 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı