MARDİN HABERLERİ

Mardin Kalesi’nin Etrafındaki Ağaçların Yakılmasına Tepki

IHA
06.07.2015 - 14:46Son Güncelleme :

ÇAKAR, MARDİN KALESİ’NİN ETRAFINDAKİ AĞAÇLARIN YAKILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

Çevre Gönülleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Mardin Kalesi’nin etrafındaki anızların yakılarak ağaçlara zarar verilmesi üzerine bir açıklama yaptı.
Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, kendisine Mardin Kalesi ile ilgili gelen bir ihbar telefonu üzerine Mardin Kalesi eteklerinde inceleme yaptığını söyledi. Durumu yerinde incelediğini belirten Çakar, "Telefondaki kişi Mardin Kalesi’nin bitişiğinde olan ağaçlar yandığını söyledi. Bizler Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği olarak çevre ve ekolojiye gelebilecek tüm zararlara karşıyız doğayı hor gören geleceği zor görür Mardin Kalesi ekoloji ve tarihini boğmak insanlığı boğmakla eş değerdir. Kale de bazı insanların onarım çalışma ve faaliyetlerinin yapıldığını gördüm burada arkeologlara sesleniyoruz. Mardin Kalesi’ne uygun onarımların yapılması için denetimlerinin yapılmasını istiyoruz. Biz de Kızıltepe Çev-Gön olarak bunun takipçisi olacağız halkımıza ve kamuoyuna duyurmuş olduk. Mardin kadim şehri dünyanın göz bebeği Mardin Kalesi’nin etrafında bulunan otlar böylemi yok edilir? Bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu yangın için gereğinin yapılmasını istiyoruz. Yakılan zarar gören ağaçlar canlı varlıkların yok olması hem vicdani hem ahlaki hem İslami olarak uygun değil" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mardin Kalesi’nin Etrafındaki Ağaçların Yakılmasına Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin Kalesi’nin Etrafındaki Ağaçların Yakılmasına Tepki haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  03:49
 • Guneş
  05:10
 • Öğle
  11:30
 • İkindi
  14:56
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı