Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mardin’de PKK mezarlığındaki yapılar imha edildi, 1 uçaksavar ele geçirildi

  Adnan AVUKA- Nezir GÜNEŞ/ MARDİN (DHA)
  03 Ekim 2015 - 11:42Son Güncelleme : 03 Ekim 2015 - 11:42

  MARDİN Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin ilçe merkezi ve mahallelerinde düzenlenen operasyonlarda 'Doçka' tabir edilen uçaksavar, 1 Kalaşnikof tüfek, 3 el bombası ve mühimmat ele geçirildiğini bildirdi. Valilik, izinsiz inşaa edilen mezarlık ve müştemilatındaki bina ve yapıların ise imha edildiğini açıkladı.

  Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 5 bin 442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi uyarınca 1 Ekim Perşembe günü saat 05.00’ten geçerli olmak üzere, Nusaybin ilçe sınırları içinde kalan Girmeli, Kayadibi, Tepeüstü, Eskihisar mahallelerinde, aynı gün saat 19.00’dan itibaren de Nusaybin İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı kararı alındığını hatırlattı. Açıklamada, terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için, PKK tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi, bölgedeki mahallelerde mevcut aranan kişileri yakalamak amacıyla operasyonlara başlanıldığı bildirildi.

  Mardin’de PKK mezarlığındaki yapılar imha edildi, 1 uçaksavar ele geçirildi

  ÖRGÜTÜN MEZARLIĞINDAKİ YAPILAR TAHRİP EDİLDİ

  Sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgede izinsiz inşa edilen mezarlık ve müştemilatında PKK simgeleri, işaret ve amblemleri ile örgüt mensuplarınca örgütsel faaliyetlerde kullanılan bina ve yapıların tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiği belirtilen Valilik açıklamasında şöyle denildi:
  "Bölücü terör örgütü mensubu bir kadın terörist etkisiz hale getirilmiştir. Yapılan operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarına ait 1 adet uçaksavar (Doçka) ve bu uçaksavara ait 450 adet mühimmat, 1 adet adet Kalaşnikof marka silah, 3 adet el bombası, 1 adet telsiz ile birlikte çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Bölücü Terör Örgütüne yardım ve yataklık yapan, ilan edilen askeri yasak bölgesini ihlal eden ve güvenlik güçlerini engellemeye çalışan 19 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Söz konusu şahıslar ile ilgili adli işlemler devam etmektedir. Nusaybin ilçe merkezinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından kazılan hendekler kapatılmakta, bombalı tuzaklar imha edilmektedir. Terörist unsurlara yönelik operasyonlar başarıyla devam etmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak ve kamu düzenini sağlamak için çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecektir."

  Mardin’de PKK mezarlığındaki yapılar imha edildi, 1 uçaksavar ele geçirildi

  DÜN GECE ÇATIŞMA ÇIKTI

  Mardin Valiliği tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin İlçesi’nde başlatılan operasyonlar devam ederken, dün gece ilçe merkezinde çatışmalar çıktı. İlçenin birçok mahallesindeki barikatları zırhlı araçlarla yıkmak ve hendekleri kapatmak isteyen güvenlik güçlerine PKK’nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından silahlarla ateş açtı. İlçenin birçok yerinde yoğun silah sesleri duyuldu. Aralıklarla devam eden çatışmalarda yaralanan 25 yaşındaki polis memuru M.Y., Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Mardin’de PKK mezarlığındaki yapılar imha edildi, 1 uçaksavar ele geçirildi


  Etiketler: Mardin , doçka

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı