Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mardin’de Kanaslı suikastçı alarmı

  Ümit ÇETİN / ANKARA
  04 Temmuz 2007 - 02:09Son Güncelleme : 04 Temmuz 2007 - 13:09

  DP Lideri Ağar’ın geçen hafta sonunda yapılan Mardin mitingine, suikast yapılacağı uyarısına rağmen gittiği ortaya çıktı.

  Ağar’ın cuma günü memleketi Elazığ’ı ziyareti sırasında Elazığ Emniyeti’ne, şehre iki canlı bombanın girdiği yönünde bir istihbarat geldi ve bunlardan birisi yakalandı. Yakalanan canlı bomba, diğer bombacının da Mardin’e gittiğini itiraf etti. Ancak ikinci canlı bomba bulunamadı. Mardin mitinginin yapılacağı pazar günü ise emniyet güçleri, Mardin Emniyeti’ne suikast silahı Kanas’lı bir şahsın şehre girdiği yönünde bilgi aldıklarını bildirdi. Bu kişinin Ağar’a suikast girişiminde bulunabileceği istihbaratı iletildi.

  Mardin’de olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Terör olasılığının yüksek olduğu yerlerde parti liderleri en fazla 5 sniper (keskin nişancı) Özel Harekátçı tarafından korunurken, Ağar’ın halka seslendiği Cumhuriyet Meydanı’nda evlerin çatılarına 11 sniper yerleştirildi. Ağar’dan da otobüsün üstüne çıkmaması istendi. Ancak Ağar bu öneriyi, "Allah’ın verdiği canı Allah alır. Biz korkacak olsaydık bu yola çıkmazdık. Vatandaşımla buluşacağım" diye reddetti. Ağar, aracının Mardin’de önlü arkalı akrep denen zırhlı araçlarla korunmasına da karşı çıktı. Eşiyle her mitinge katılan Emel Ağar’a ise telaşlanmaması bu olaydan bahsedilmedi. Emel Ağar da miting sırasında her zaman olduğu gibi otobüsün üstünde, eşinin yanındaki yerini aldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı