MARDİN HABERLERİ

Mardin’de ‘Camiler Ve Din Görevlileri’ Haftası

IHA
13.10.2015 - 17:16Son Güncelleme :

MARDİN MÜFTÜSÜ DURSUN ALİ COŞKUN, TÜRKİYE GENELİNDE CAMİLERİN ÇOĞALDIĞINI ANCAK CEMAATİN GİTTİKÇE AZALDIĞINI İFADE ETTİ.

IHA

Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Türkiye genelinde camilerin çoğaldığını ancak cemaatin gittikçe azaldığını ifade etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl 11-18 Ekim tarihleri arasında kutlanan ve teması “Cami ve Namazla Arınma” olarak belirlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”, Yenişehir Kuba Camisi’nde Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un kıldırdığı namazın ardından başladı. Namazdan sonra cemaate kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, gerek Mardin’de gerekse Türkiye’nin her köşesinde ve yeryüzünün her kıtasında camilerin yükseldiğini belirterek, ancak bunların dolmadığını kaydetti. Çok az sayıda insanın namazlarını düzenli bir şekilde camide cemaatle eda ettiğini anlatan Coşkun, “Bu durum pek çok sebebin yanı sıra modern şehir hayatının getirdiği bir sorun olarak görülebilir. Kaynağı ne olursa olsun, ortaya çıkan durum göstermektedir ki sadece cami inşa etmek yetmiyor. Kubbenin altını saflarla doldurmak, mihrabın önünde yürekleri buluşturmak, caminin asıl gayesine ulaşmak ve gönüllerin imarı için seferber olmak gerekiyor. Sayıları her geçen gün artan camilere, hassaten fecrin doğuşuyla birlikten akın akın koşacak nesiller yetiştirmek, namazla dirilen ve arınan insanların artması için çalışmak bizlere düşüyor. Çocuklara camiyi sevdirmek, genç kuşakların cami ile irtibatını kolaylaştıran bir gönül diline sahip olmak, cemaatimizle sağlıklı iletişim kurmanın yollarını aramak, bize ait bir sorumluluk olarak karşımızda duruyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mardin’de ‘Camiler Ve Din Görevlileri’ Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin’de ‘Camiler Ve Din Görevlileri’ Haftası haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı