MARDİN HABERLERİ

Mardin BİK’ten Yerel Gazetelere Seminer

IHA
25.07.2015 - 17:00Son Güncelleme :

BİK MÜDÜRÜ ADNAN GÜNBEĞİ MARDİN'DEKİ YEREL GAZETELERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürlüğü, ilde yayın yapan yerel gazetelerin içeriğini zenginleştirmek ve görsel anlamında kalite kazandırmak için mizanpaj eğitim semineri veriyor.
Mardin’de yayıncılık faaliyeti gösteren 13 yerel gazetenin sayfa editörleri ile tasarım görevlilerini kapsayan eğitim seminerinin özel bir otelde gerçekleştirileceği belirtildi. Eğitim semineriyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, yerel gazetelerin sayfa sekreterlerine yönelik olarak tertip edilen eğitim seminerinin gazetelere görsellik anlamında katkıda bulunacağına inandığını söyledi. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Mardin’de şube kurduktan sonra her anlamda yerel basının güçlendirilmesi için bir dizi çalışma içerisine girdiklerini hatırlatan BİK Şube Müdürü Günbegi, "Büyükşehir statüsü kazanan Mardin’de birçok alanda yaşanan değişiklikler gibi yerel basında da artık her anlamda kaliteyi gözlemliyor ve bu kalitenin yakalanması noktasında da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kabul etmek gerekiyorsa yerel basının en büyük sıkıntılarından birinin tasarım olduğunu düşünüyoruz. İyi bir mizanpaj veya iyi bir tasarım, yapılan iyi ve haberciliğin sunumu olarak değerlendirilebilir. Bir yerel gazete olarak ne kadar çok iyi habercilik yaparsanız yapın, eğer tasarımınız, sunumunuz okuyucunuza görsellik anlamında da hitap etmiyorsa bana göre yaptığınız işte bir eksiklik vardır. Gazetenizi okuyucularınıza iyi bir tasarım veya görsellikle sunamıyorsanız, emeğinizi de eksik bırakmış olursunuz. İşte bu noktadan yola çıkarak, Mardin BİK Şube Müdürlüğü olarak, il genelinde yayın yapan 13 yerel gazetemizin hemen hepsini kapsayan bir eğitim semineri düzenliyoruz. Eğitim seminerinde sayfa editörleri ve mizanpaj çalışanlarımız katılacak. Eğitimde; tasarım ve mizanpaj konusunda karşılaşılan sorunların da nispeten azalacağına inanıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mardin BİK’ten Yerel Gazetelere Seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin BİK’ten Yerel Gazetelere Seminer haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  07:00
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:38
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı