Dünya Haberleri

  Marco’yu bırak Cem’e bak

  Celal ÖZCAN/MÜNİH
  19.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya’da bir İngiliz kıza tecavüz suçlamasıyla tutuklu bulunan Alman genci Marco W. için Türkiye’ye hakarete varan eleştiriler yöneltilen Almanya’da, tecavüz iftirasına uğrayan ikisi Türk 6 erkeğin hayatı karardı.

  Bir Alman kadının cinsel ilişkiye zorlandığı ihbarı üzerine tutuklanan 6 erkekten 5’i 7 ay hapis yattı. Ancak suçlamanın asılsız olduğu ortaya çıkınca mahkeme karıştı.

  ALMANYA’da 2’si Türk, 6 gence 7 ay boyunca ıstırap çektiren asılsız tecavüz olayı şöyle gelişti: 27 yaşındaki B. W. adlı Alman kadın, geçen yılın kasım ayında polise giderek 2’si Türk, 3’ü Arnavut, 1’i Sırp olmak üzere 6 erkeğin kendisiyle zorla cinsel ilişkiye geçtiği ihbarında bulundu. Olayı araştıran polis, geçen mart ayında evlerine baskın düzenleyerek 6 erkeği tutukladı. 7 ay tutukluluk süresinden sonra Münih Bölgesel Mahkemede duruşma başladı.

  Ancak duruşmanın ilk günü hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Alman kadın, duruşmada 11 yaşında Türkiye’de ailesiyle tatil yaparken de tecavüze uğradığını anlattı. Ancak Alman kadının çelişkili ifadeleri üzerine mahkeme heyeti kendisini sıkıştırdı. Bunun üzerine Alman kadın, tecavüze uğramadığını, sanıklarla gönüllü cinsel ilişkiye girdiğini, erkek sevgilisinin baskısı üzerine böyle bir iftirayı atmak zorunda kaldığını itiraf etti. Mahkeme 6 erkeği aynı an serbest bıraktı.

  Asılsız suçlamanın kurbanlarından Cem Karabiber, yaşadığı kabusu şöyle anlattı:

  "Geçen mart ayında evimi basan polisler çocuklarımın ve karımın gözü önünde beni kelepçeleyip götürdüler. 6 hafta içerde kaldıktan sonra kefaletle çıktım. İlk duruşmada iftira olduğu anlaşıldı ve serbest bırakıldık. Fakat ertesi gün Alman basınında fotoğraflarımızla çıkan haberler bizi tamamen şok etti. Ben Erding kasabasında lokanta işletiyorum. Burası küçük bir yer ve herkes herkesi tanıyor. Gazetenin çıktığı gün müşterilerim gelip ’Pis tecavüzcü’ diye gazeteyi önüme atıp gittiler. Bu kadının benimle hiç ilişkisi olmadı. Ben suçsuz yere mahvoldum. Bu kara lekenin ömür boyu kalmasından korkuyorum. Hayatımız karardı. Bu kara lekenin ömür boyu kalmasından korkuyorum."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı