« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maraton'dan kaçış

Daha önceki yıllarda numaralı tribünün müdavimi olan çok sayıda taraftar eski yerine geri dönüyor. Ayrıca çıkış tünelinin çevresindeki gruptan rahatsız olanlar da bir anlamda tavır koyarak Fenerium’a hücum ediyor.

SADİ KEMAL YAŞAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇELİ taraftarlar, kombine biletlere büyük ilgi gösteriyor. İnşaatı tamamlanan Fenerium Tribünü’nü kombineye açan yönetim ilk iki günlük satıştan oldukça memnun. Buna karşılık geçtiğimiz iki yıl Maraton Tribünü’nden maç seyreden çok sayıda taraftarın Fenerium’u tercih etmesi dikkat çekti.

Kulübün resmi internet sitesinde bilet satışlarıyla ilgili taraftara sürekli bilgi veren yönetim, pazartesi günü yapılacak toplantı sonrasında platinum ve Gold kart sahiplerinin kombine satışından nasıl yararlanacağına karar verecek. Fenerbahçe Kartı sahipleri bir çok konuda öncelik sahibi olacak. Ayrıca belirli indirimlerden faydalanacak.

Tamamı kombine olarak satılan Maraton Tribünü’ndeki bir çok taraftarın Fenerium’a geçişine çeşitli yorumlar yapılıyor. Kimileri maraton tribününün özellikle tünel çıkışına yakın bölgesindeki gruplardan rahatsız olduğunu ileri sürerek Fenerium’a geçtiğini dile getiriyor. Takıma kötü futbol oynadığı günlerde belirli hoşgörünün gösterilmediğini savunan bir kesim, "Biz iyi günde kötü günde, Fenerbahçeliyiz. Yaptığımız olumsuz tezahüratlarla futbolcularımızı etkiliyoruz. Gerçek Fenerbahçelilik bu değil. Destek yerine köstek olmanın anlamı yok" yorumu yaparak bir anlamda bu grubu protesto etmeye çalışıyor.

Bütün bu yorumlara karşılık belirli bir grubun daha önce numaralı tribünün değişmez taraftarı olduğu ve inşaat tamamlandıktan sonra eski yerlerine geri döndüğü vurgulanıyor. Fenerium adı verilen yeni trbünün daha olgun ve takıma daha faydalı olan grubu temsil ettiği savunuluyor.

Geçtiğimiz yıl 22.500 kişi olan kombine sayısını bu sezon 35 bine çıkaran yönetim, taraftarın bu tercihi karşısında herhangi bir yorum yapmazken, "Maraton’a kaçış" olarak nitelendirilen bilet satışlarının taraftar arasında rekabet oluşturması bekleniyor. Öte yandan F.Bahçe’nin üç hafta sonra oynayacağı Beşiktaş derbisinin maç biletlerinin 10 şubat cuma günü satışa çıkarılacağı bildirildi. Sarı lacivertli taraftarlar Beşiktaş derbisinin yanı sıra sezon sonuna kadar oynanacak tüm maçların biletlerini Fenerium mağazası ve biletix gişelerinden alma hakkına sahip.


Bunları da Beğenebilirsiniz