"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Maraton topa bastı, bekliyor

<B>‘Topa bastık, bekliyoruz.</B>..’ Bu cümle <B>Erman Toroğlu’</B>na ait.

Maraton, Pazar gecesi ekrana gelmedi. Şansal Büyüka ve Erman Toroğlu’nun ekranda olmadığı bir Pazar gecesini kim ne derse desin- ben yadırgadım.

‘Ne olacak bu Maraton?’ diye arpacı kumrusu gibi durup düşünmektense, yekten Erman Toroğlu’nu aradım.

Erman Hoca, hikayeyi en başından zamanı geldiğinde bana anlattıklarını detaylı olarak kendisi yazacaktır. Ben bu sebepten dolayı, Toroğlu’nun verdiği detaylı malumata hiç girmeyeceğim. Zaten girsem de bu yere sığmam pek mümkün değil.

10 gün, bilemediniz 20 gün, haydi yine bilemediniz bir ay içinde ‘bastıkları topu’ oyuna sokacaktır Erman Toroğlu ve Şansal Büyüka. Arada yaşanan ve benim diyen Brezilya dizisinde rastlanmayacak alavere-dalavereyi öğrenmek için, Maraton’un tekrar topu oyuna sokacağı günü beklemek durumundayız.

Maraton başka kanala mı geçecek? Yeniden Show TV ekranına mı dönecek, Lig TV’ye devam mı edecek? Bütün bu soruların yanıtı, deyim yerindeyse: AZ SONRA!

Çok bekleyeceğimizi sanmıyorum...

Fayansın tarihçesi

CNN
Türk’te Aziz Üstel, Tromsö’nün stadından hareketle UEFA’nın çifte standardına girmiş, anlatıyor: ‘Yıllar önce UEFA temsilcisi, Ali Sami Yen’in duşlarındaki fayansların yerden yüksekliğini bile metreyle ölçmüştü... Tromsö’de bırak fayansı, duş var mıydı acaba?

Programın bir diğer yorumcusu Faik Gürses araya giriyor ve şu espriyi yapıyor: ‘Norveç’e ilk fayans, Milattan Önce 634’te girmiştir...’

Ben televizyon karşısında gülmekten yarıldım, stüdyodakiler serinkanlı davranmayı başardılar. Tebrik ediyorum...

TV8’de ses değişimi

GEÇEN
hafta TV8’in yabancı liglerden yayınladığı maçlarda kullandığı ‘telefonik’ sesten şikayet etmiştim. TV8 Spor Müdürü Göktuğ Sevinçli’den detaylı bir açıklama geldi, öncelikle teşekkür ederim.

Göktuğ Sevinçli, özetle servis olarak oturup karar verdiklerini, o ‘telefonik’ sesi sevenlerin sayısının da az olmadığını belirtiyor ve ‘Bu haftadan itibaren, temiz sesle yayın yapacaklarını’ söylüyordu.

Hakikaten bu hafta ses tertemizdi. Öteki türlü yayından hoşlananların olmasına biraz şaşırdım. Çünkü geçen haftaki yazının ardından okuyuculardan gelen elektronik postaların hemen hepsi şikayetime hak veriyordu.

TV8’e başarılar dilerim, bence böylesi çok daha iyi oldu...

Escobar ve Cordoba

DERBİ heyecanını televizyon başında yaşıyoruz. Melih Şendil araya çeşitli anektodlar serpiştirerek anlatıyor maçı. Bir ara Cordoba’dan bahsederken, ‘Escobar’ın kendi kalesine attığı bir gol vardı Dünya Kupası’nda. O golde kalede de Oscar Cordoba vardı’ dedi.

Hatırlamayanlar olur diye devamını ben getireyim: Kolombiya mafyası, kendi kalesine attığı o gol yüzünden Escobar’ı öldürmüştü. Hatırlaması bile tüyler ürpertici...

Güzel goller ve kaleciler

BU
sezon güzel gollerin sayısında gözle görülür bir artış var. Alex’in golü, Hasan Şaş’ın ve Ümit Karan’ın golleri haberciydi sanki.

Bu hafta Ümit Karan’ın attığı ilk gol, Kleberson’un müthiş füzesi, Sivassporlu Balili’nin Trabzonspor’a attığı gol, Anelka’nın golü, Kayserisporlu Gökhan’ın golü filan şahaneydi.

Bir de tabii kaleciler var. F.Bahçeli Volkan’ın performansı göz kamaştırıcıydı. Mondragon’un kurtardığı penaltı ve Sivasspor kalecisinin performansı da dikkat çekiciydi. Formda golcüler ve formda kaleciler. Bu sezon güzel mi geçecek ne?

Haftanın özlü sözü

‘Defans olarak istediğimiz savunmayı

yapamadık.’<ı> (Rıza Çalımbay)
X