ŞANLIURFA HABERLERİ

Maranki: Bilim adamları bilimle değil filimle uğraşıyorlar

DHA
29.03.2016 - 17:57Son Güncelleme :
DHA

Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA) – STRATEJİK Araştırmalar Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, bilim adamlarının günümüzde başka işlere yöneldiğini belirterek, "Bilimle değil, filimle uğraşanlar var, onlar nenelerimizin teknolojilerini araştırsaydı, bu gün bu hastalıklar olmazdı” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Çölyak Derneği tarafından Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen ‘Çölyak ile Yaşam’ konulu konferansa katılan Stratejik Araştırmalar Uzmanı Ahmet Maranki, sağlıklı yaşamanın sırlarını anlattı. Şanlıurfa’da 618 Çölyak hastasının bulunmasının çok büyük bir rakam olduğunu dile getiren Maranki, birçok hastalığa şifa bulamayan bilim adamlarını eleştirdi. Bilim adamlarının bilimle değil, filimle uğraştığını ifade eden Maranki, şöyle dedi:

"Böyle mübarek bir diyarda aslımıza dönmemiz lazım ve kainat şifahanesine dönerseniz burada bekleyen hastalara mutlaka şifa olacaktır. Önce neden hastalanıyoruz bunu öğrenmemiz lazım ve bu hastalığa karşı korunmamız gerekiyor. Teknoloji sürekli gelişiyor. Nano teknoloji diyorlar, ben ona karşı değilim ama şu anki kitabımda da bunu anlattım nene teknoloji, nenelerimizin biz dediklerini alıp o bilim adamı dediğimiz hani bazı karanlık aydınlar var, başka işlerle uğraşıyor bilimle uğraşmıyor. Bilimle değil, filmle uğraşanlar var, onlar nenelerimizin teknolojilerini araştırsaydı bu gün bu hastalıklar olmazdı diye düşünüyorum."

Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı Hasan Doğan ise çölyak hastalarının yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla ailelere yönelik konferans düzenlediklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Maranki: Bilim adamları bilimle değil filimle uğraşıyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 17 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maranki: Bilim adamları bilimle değil filimle uğraşıyorlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı