« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maradona'dan Leonardo'ya eleştiri

Arjantinli efsanevi futbol adamı Diego Maradona, Paris Saint Germain'in sportif direktörü Brezilyalı Leonardo'yu eleştirdi ve Leonardo'nun ne yaptığını anlamadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Birleşik Arap Emirlikleri'nin El Vasl takımının teknik direktörü Maradona, Canal Plus'a yaptığı açıklamada, “Leonardo'yu anlayamıyorum. Milan'dan Inter'e geçtiğinde de anlayamamıştım. Bugün PSG'de ne yaptığını da anlamıyorum. Futbolcu mu, antrenör mü, menajer mi, petrolcü mü diye kendime soruyorum ama anlamıyorum” dedi.

Futbolda günümüzde lobi yapmayı bilmenin kazandırdığını söyleyen Maradona, Leonardo'nun tutumunu onaylamadığını söyledi.
Maradona, “Bugüne kadar, futbolda böyle tavırlar görmüyorduk. Bu olmaz. Milan'dan İnter'e gitmek, Boca'dan River'a gitmek gibidir. İhanettir. İhanet edenler hala oradalar ve PSG'dekiler gibi çok parası olanlarla sözleşmeler imzalıyorlar. Bu durumda haksız olan benim, haklı olan da Leonardo” dedi.

-Leonardo-

Leonardo, basına yaptığı açıklamada Maradona'ya kısa bir yanıt verdi.

Leonardo, “Biliyorsunuz ben de anlamıyorum. Maradona haklı, bu böyle. O, gelmiş geçmiş en iyi 3. futbolcu, çünkü artık Messi var ve o en iyisi” dedi.

Katarlı bir grup, geçen yıl PSG'nin hisselerinin büyük bölümünü satın almış, Leonardo 13 Temmuz'da takımın sportif direktörlüğüne getirilmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz