« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maradona'dan büyük iddia

Futbol dünyasının efsane isimlerinden Diego Maradona, Arjantinli oyuncuların, 1994 Dünya Kupası eleme maçı öncesinde yasaklı madde kullandığını ve Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Julio Grondona'nın olan bitenden haberdar olduğunu ileri sürdü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Arjantin'de bir televizyon kanalına konuşan Maradona, federasyon başkanlığı görevini halen sürdüren ve bunun yanısıra FIFA başkan yardımcılığını yapan Grondona ile husumetine yeni bir boyut kattı.

Arjantinli oyuncuların, Avustralya ile yaptıkları 1994 Dünya Kupası eleme maçından önce yasaklı madde aldığını ve Grondona'nın bunun üzerini örttüğünü ima eden Maradona, “Tüm maçlarda doping kontrolü yapılmasına rağmen sadece Avustralya maçından sonra kontrol edilmedik. 10 adet kontrol yapıyorlar. Sadece Arjantin'in ABD'ye gidip gitmeyeceğinin belirleneceği maçta kontrol yapılmadı. Bu dalavereyi Grondona biliyordu” diye konuştu.

Maradona, yasaklı maddeyi kahvenin içine katarak aldıklarını, bunun daha hızlı koşmalarını sağladığını ve bu şekilde Avustralya'yı geçerek dünya kupasına katıldıklarını iddia etti.

Avustralya ile Sydney'de berabere kalan Arjantin, evinde oynadığı rövanş maçında rakibini 1-0 yenmiş ve dünya kupası biletini almıştı. Sonrasında Maradona, yasaklı madde kullandığının tespit edilmesi üzerine turnuvadan men edilmişti.

“TEVEZ CEZALANDIRILIYOR”

Futbol dünyasının efsane isimlerinden Diego Maradona, Arjantin Milli Takımının Amerika Kupası kadrosuna düşünülmeyen Carlos Tevez'in, teknik direktör Sergio Batista tarafından cezalandırıldığını söyledi.

Maradona, Arjantin'deki bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Tevez'in, geçen yıl Brezilya ile Katar'da yapılan dostluk maçına sakatlığı nedeniyle katılamadığını hatırlattı ve yıldız oyuncunun o günden bu yana milli takıma çağrılmadığını belirtti.

Tevez'in, Brezilya maçı öncesinde sakatlığını kanıtlayacak bir belge vermediğini ve bu nedenle Batista tarafından cezalandırıldığını ifade eden Maradona, “Tevez'den şüphe duyamazsınız. Gabriel Batistuta'dan başka kim bu kadar gol atabildi? Tevez, Premier League'de 'orangutanlarla' mücadele etmesine rağmen bu kadar gol atıyor” diye konuştu.
Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Batista, Copa America kadrosuna almayacağını belirttiği Carlos Tevez ile kişisel sorunu bulunmadığını söylemişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz