Teknoloji Haberleri

  Maradona ve Konami sonunda barıştı!

  Hürriyet Haber
  10.05.2017 - 08:06 | Son Güncelleme:

  Bir süredir PES'in yapımcısı Konami ile araları bozuk olan ünlü Arjantinli oyuncu Maradona, PES 2017'den 2020'ye kadar olan tüm oyunları destekleyecek.

  Konami ve Diego Maradona arasındaki anlaşmazlık neyse ki çok uzun sürmedi. Arjantinli futbol yıldızının temsili modelinin izni olmadan Pro Evolution Soccer 2017'de kullanılması üzerine başlayan gerilim, iki tarafın mahkemeye gitmeden anlaşmasıyla sonuçlandı.

  Rakamlar açıklanmasa da, Konami, Maradona'ya belli bir miktar para ödemeye karar verdi, bunun karşılığında futbol yıldızı ise PES serisini 2020'ye kadar destekleyecek. Maradona aldığı paranın bir kısmını yerli Arjantin futbol kulüplerine destek olmak için kullanacağını açıkladı.

  Maradona ve Konami sonunda barıştı

  Bu büyük bir taviz gibi görünse de, Konami PES'de tanıdık yüzlerin oynanabilir olması için her şeyi yapmaya hazır olduğunu hatırlattı. Konami dijital yöneticisi Takayuki Kubo, işleri direkt olarak eline aldı ve Arjantin'e giderek tartışmaya bire bir katıldı. Konami'nin PES'i el üstünde tutmak için bu derece taviz vermesi aslında çok da şaşırtıcı değil. PES 2017 şimdiden FIFA serisinin gerisinde olduğu düşünülüyor, ve Maradona'yı kaybetmek Konami'nin bu rekabet ortamında büyük darbe almasına sebep olabilirdi.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 30 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  PES 2017 ikinci ücretsiz içerik paketi çıktı
  PES 2017 ikinci ücretsiz içerik paketi çıktı
  PES 2017 için Veri Paketi 1.0 güncellemesi yayında
  PES 2017 PC'ye geldi, hayal kırıklığı yarattı!

   

  Etiketler: oyun
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı