« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maradona sevinci abarttı

Futbolculuk ve teknik direktörlük döneminde ilginç tavırlarıyla gündemden düşmeyen, Arjantin maçlarındaki aşırı sevinç tepkileriyle dikkat çeken efsane isim Diego maradona yine adına yakışır bir olayla gündeme geldi.

Siyamend Kaçmaz / Moskova (DHA)
SON GÜNCELLEME

Arjantik Teknik Direktörü Maradona, Rusya'da oynanan hazırlık karşılaşmasında rakibini 3-2 mağlup etti ve 3. golden sonra sevinçten yerlere yattı.

Maradona ve Datolo'nun ilginç gol sevinci / Video

Maradona ve Datolo'nun abartılı sevinci / Galeri

Arjantin'e galibiyeti getiren golleri; 44. dakikada Sergio Agüero, 47. dakikada Lisandro Lopez ve 59. dakikada Jesus Datolo attı. Rusya'nın golleri ise, 18. dakika Igor Semshov ve 79. dakikada Roman Pavlyuchenko'dan geldi.

MARADONA'NIN GOL SEVİNCİ

Uzun süreden sonra uzak kaldığı sahalara teknik direktör olarak dönen Maradona, bu sefer şovu sahada değil saha kenarında yaptı.

Maç esnasında kenardan yaptığı ilginç el kol hareketleri ile dikkat çeken efsane futbolcu Maradona, Arjantin Milli takımına ilk defa çağırdığı Jesus Datolo'yu kenarda uyardıktan sonra oyuna sürdü. Datolo oyuna girdikten kısa bir süre sonra Maradona'nın verdiği şansı iyi kullanarak golünü atınca direk hocasına koştu. Gol sevincini abartan Datolo hocası Maradona'nın üzerine atlayarak yere düşürdü ve ikili bir süre yerde yuvarlanarak golün sevincini yaşadı.

MARADONA: "ÖNEMLİ BİR MAÇIMIZ VAR. ÖNCESİNDE DOSTLUK MAÇI İÇİN BU KADAR UZUN YOLCULUK YAPMAK ÇOK ZOR"

Maradona maçtan sonra yaptığı açıklamada, Rus Milli Takımı'nın dünyanın en iyi takımlarından biri ve çok iyi oyunculara sahip olduğunu söyledi.

Maradona, maçtan bir hafta önce yaptığı açıklamaya değinerek Rusya'ya gelmeye neden karşı olduğu sorusuna ise, Gus Hiddink'le çok iyi arkadaş olduklarını ve Rusya'ya gelmeye hiç karşı olmadığını söyledi. Maradona, "Yakında Dünya Kupası grup maçları var. Bu maçlar öncesinde dostluk maçı için bu kadar uzun yolculuk yapmak çok zor" dedi.

Maradona, bu maçın, Brezilya maçı öncesinde hiçbir faydasının olmadığı ile ilgili yaptığı açıklamasına da değinerek, "Bunun Brezilya maçı ile bağlantısı var çünkü Brezilya Milli Takımı dünyanın en güçlü takımlarından birisi, bugünkü maçın derin analizini yapıp, defansta ve orta sahada hangi değişiklikleri yapmak gerektiğine karar vereceğim" diye konuştu. Brezilya karşısında da aynı güçle oynayacaklarını belirten Maradona, belki sadece taktiği değiştiririz dedi.

Maradona, skorun 3:1 olması kendileri için daha iyi olabileceğini, son birkaç şanssız oyun serisinden sonra futbolcuların kendilerine olan güvenlerini kazanabileceklerini söyledi. Yine de bugün iyi oynadıklarını ekledi.

HİDDİNK: "MARADONA DÜNYA FUTBOL TARİHİNİN EN BÜYÜK FUTBOLCULARINDAN BİRİSİ"

Maradona'dan sonra açıklama yapan Hiddink ise, 'Burada dünya futbol tarihinin en büyük futbolcularından biri oturuyordu. O gereken açıklamaları yapmıştır. Bu sebeple kısa konuşacağım' dedi. Hiddink böyle bir maçın organize edilmesine memnun olduğunu, daha zayıf bir rakiple oynayıp daha iyi bir sonuçta alabileceklerini belirtti.

Hiddink, ilk 20-25 dakika iyi oynadıklarını, birkaç tehlike yarattıklarını ve güzel bir gol attıklarını belirtti. İlk yarının son 10 dakikası ile ikinci yarının ilk 10-15 dakikasında çok ağır kaldıklarını ve konsantrasyonlarını kaybettiklerini belirterek, tecrübeli takımların da bu durumları kullanmasını çok iyi bildiklerini ekledi.

Hiddink bu oyunun kendileri için iyi bir ders olduğunu söyledi. Hiçbir zaman konsantrasyonu kaybetmemeli ve fiziki olarak iyi durumda olmaları gerektiğini ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler