Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Manyas’ta şehitlere saygı yürüyüşü

  Süleyman ÖZAYDIN/ MANYAS,(Balıkesir),(DHA)
  15.09.2015 - 00:32 | Son Güncelleme:

  MANYAS’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde şehitler için meşaleli saygı yürüyüşü yapıldı.

  Balıkesir’in Manyas İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93’ncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde Manyas Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’nda ilçe halkına verilen yemeğe Manyas Kaymakamı İbrahim Gencer ve İlçe Jandarma Komutanı Yzb. İsmet Kürşat Karademir de katıldı.

  Manyas’ta şehitlere saygı yürüyüşü


  Yemeğin ardından şehitler için mevlid-i şerif okundu. Mevlit sonrası binlerce kişi ellerinde meşaleler ile Atatürk Anıtı önünden ’Türk, Kürt kardeştir, PKK kalleştir’, ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları eşliğinde Maltepe Parkı’na kadar yürüdü. Yürüyüş Maltepe Şehitler anıtı önünde son bulurken, burada kalabalığa hitaben Manyas’ın CHP’li Belediye Başkanı Tancan Barcın konuşma yaptı.


  Manyas’ta şehitlere saygı yürüyüşü

  Barcın konuşmasında, "Kış aylarında bile 4 mevsimin yaşandığı bu cennet ülkemizde kardeşçe ve barış içinde yaşamak varken gelen şehit haberleri bizleri derin üzüntülere boğmaktadır. Akrabalık bağları ile birbirine bağlanmış Kürt kardeşlerimiz ile terörist PKK’yı birbirinden ayırt etmek gerekir. Ne yaptığını, ne istediğini bilmeyen eli kanlı terörist PKK’yı lanetliyorum" dedi.

  Manyas’ta şehitlere saygı yürüyüşü


  Yapılan konuşma sonrası şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı okundu.

  Manyas’ta şehitlere saygı yürüyüşü

  Etiketler: son dakika

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı