BALIKESİR HABERLERİ

Manyas’ta Ekolojik Okur-yazarlık Kursu Tamamlandı

IHA
25.02.2015 - 14:46Son Güncelleme :

MANYAS İLÇESİNDE, KALKINMA BAKANLIĞI, GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI, BALIKESİR BİLİM, SANAT VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ VE BALIKESİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAK PROJESİ OLAN ‘EKOLOJİK OKUMA-YAZMA’ KURSU DÜZENLENDİ.

IHA

Balıkesir’in Manyas ilçesinde, Kalkınma Bakanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Bilim, Sanat ve Teknoloji il Müdürlüğü ve Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi olan ‘Ekolojik okuma-yazma’ kursu düzenlendi.
İlçedeki Atatürk Ortaokulu’ndan 60 öğrenci kursa katılarak ekolojik okur-yazarlık nedir, amaçları nelerdir gibi konular hakkında gerekli eğitimleri aldılar ve kurs sonrasında da belgeleri verildi. TEMA Vakfı’nın öncülük ettiği ve vakfın Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışması sonrası, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da onay verdiği ekolojik okur-yazarlığı anlam olarak, yeryüzünde hayatı mümkün kılan doğal süreçleri anlamak yada doğaya yönelik bilgi, beceri, tutum, değer ve anlayış sergilemesi olarak tanımlanıyor. Ekoloji okur yazarlığı eğitimi alan bireyin, doğa ve doğa olaylarına eleştirel bakabilen, sorunların çözümüne yönelik fikirler geliştirebilen ve bu doğrultu da araştırma ve sorgulama yapabilen bir birey olduğu tanımlanıyor.
Ekoloji okur yazarlığı, bireyde doğa bilincinin oluşmasını, doğanın ilkelerini öğrenmesini ve doğayla iletişim kurmasını sağlıyor. Ekoloji okur-yazarları, çevre sorunlarına karşı duyarlı olup çözüm arayan kişiler oluyorlar. Manyas’taki ekolojik okuma-yazma kursuna katılan öğrenciler, çevresindeki başta çevre kirliliği, çevreyi ağaçlandırma, temiz enerji konularında daha duyarlı olacakları konusunda fikir birliği içinde olduklarını belirtti. Belgelerine kavuşan kursiyerler, yetkililere teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Manyas’ta Ekolojik Okur-yazarlık Kursu Tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manyas’ta Ekolojik Okur-yazarlık Kursu Tamamlandı haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:56
 • Yatsı
  19:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı