Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Manyağın kurbanıyım

  Nurettin KURT/ ANKARA
  19 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 19 Şubat 2006 - 14:51

  Türkücü İbrahim Tatlıses’in de adının karıştığı Ankara’daki çete operasyonunda, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır ve 7 zanlı tutuklandı. Örgütün yöneticilerinden olduğu öne sürülen Çakır, Hürriyet’e, "Çeteyle falan ilgim yok. Bir manyağın kurbanı olduk" dedi.

  Çetenin lideri olduğu öne sürülen ve iki ayrı şizofren raporu bulunduğu belirlenen Kasım Zengin de, ifadesinde çarpıcı suçlamalarda bulundu.

  REKOR SORGULAMA

  Ankara polisi, çete operasyonunda rekor bir sorgulamaya imza attı. Özel yetkiyle donatılmış 11. Ağır Ceza Mahkemesi ve savcıları, tam 36 saat hiç ara vermeden zanlıları sorguladı. Çete ile ilişkisi bulunduğu tespit edilen ve 2001 yılında 6 ay kadar Emniyet Genel Müdür vekilliği yapan Ertuğrul Çakır da çeteyi yönetmekle suçlanıyor. 10 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Çakır ve 7 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Çete lideri olarak suçlanan Zengin’in ifadesinden çarpıcı bölümler:

  FAL BAKARAK TANIŞTIM

  Ertuğrul Çakır ve İbrahim Tatlıses ile falcılık merakım yüzünden tanıştım. Çakır kendisinin yönlendirdiği şahıslarla ilgili gizli şeylerini bildirmemi istedi. Öğrendiğim gizli bilgileri Çakır’a iletiyordum. Daha sonra ’İstanbul’da futbol dünyasına gir, kur şike benzeri olayları bana bildir’ dedi. Keops Bar’da İbrahim Tatlıses ile tanıştım. Hayrettin Alp’ın restoranına futbol ve mafya camiasından insanlar gelip gidiyorlardı. Öğrendiğim bilgileri ve şikeleri Çakır’a bildiriyordum. Bunların bir kısmından netice alındığını gördüm.

  Tatlıses bana ’sen organizasyon işine gir ben gelir konser veririm destek olurum’ dedi. Ankara’ya gelip işyeri açtım. Ertuğrul Çakır sürekli büromo gelip gidiyordu. Emekli olmuştu ancak bana ’Bizde emeklilik olmaz görevim devam ediyor’ dedi. Tatlıses ile Çakır’ı büromda ben tanıştırdım.

  Derya Tuna’yı vuran Hüseyin Bozan hapisten çıkınca Tatlıses’ten para istemiş, tehditlerde bulunmuş. Tatlıses bana telefon açtı ’Ben bu adamı öldürteceğim, ne biçim konuşuyor’ dedi. Ben hallederim dedim. Hüseyin Bozan’la görüşerek onun tamamen insanı yönden ikna ettim. Tatlıses ile biraraya getirdim. Birlikte bunları kameraya da çektim. Kaset Tatlıses’tedir.

  KAŞİF KOZİNOĞLU

  Nuri Bozkır yüzbaşı ile Ankara’da tanıştım. Kayınbiraderim Ö.Faruk Çalışkan özel kuvvetlerde askerdir bu vesile ile Nuri ile tanıştım. Askerlik sorunum vardı, bana askerliğimi Türk Mukavemet Teşkilatı adına istihbari bilgiler vererek yapabileceğimi söyledi. Bana Erdal Özkan adına düzenlenmiş MİT kimliği verdi. Bana ayrıca 68 tane CD, Kaşif Kozinoğlu imzalı ve mühürlü bir belge verdi. Bu belgede aşağıdaki ismi yazılı olan şahsa yardımcı olunuz ifadesi yer alıyordu.

  ÇAKIR NE DEDİ

  Ertuğrul Çakır Hürriyet
  ’e yaptığı açıklamada şunları anlattı:

  Bazen bunlar ben büromda yokken birbirlerine hava atmak için aramışlar, bizim liderimiz Ertuğrul Çakır demişler. Savcı da ciddiye almış. Bu adam manyağın teki, başımıza böyle bir iş geldi. Benim, çeteyle falan ilgim yok. Bir manyağın kurbanı olduk.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı