Gündem Haberleri

  Mankenli cinayette en başa dönüldü

  Orhan SAAT/İSTANBUL
  06.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ümraniye’de, 1 Temmuz 2009’da altı kurşunla vurularak öldürülen Yeditepe Üniversitesi öğrencisi Sait Kaya’nın cinayet davasında bir arpa boyu yol alınamazken, tutuklu 5 kişiye rağmen, şüpheler, kim olduğu belirsiz ‘mafya eski sevgili’ üzerinde toplandı.

  İktisat Fakültesi öğrencisi Sait Kaya, babasına ait Ümraniye’deki mobilya mağazasının önünde kimliği belirsiz iki kişinin silahlı saldırısı sonucu can verdi.
  Cinayet nedeni kıskançlık mı
  Seken bir kurşun da, aracıyla yoldan geçen Hami Tüküç’ün (44) alnına isabet ederek ölümüne neden oldu. Polis, Sait Kaya’nın Ataşehir’de spor salonu işleten Moldovalı fotomodel sevgilisi Mihaela Morengin ile ilişkisini mercek altına aldı. Morengin’in eski sevgilisi olduğu ve kıskançlık yüzünden cinayeti azmettirdiği öne sürülen Özer Güner (Dündar Kılıç’ın damadı) ve Serkan Sağlam ile, bir görgü tanığının teşhis ettiği Yaşar Turan, Süreyya Kaçmaz ve Bülent Baba tutuklandı. Sanıklardan bir kısmıyla arkadaş olan Murat Bulut, Ocak 2010’da Ümraniye Cumhuriyet Savcılığı’na başvurup cinayetle ilgili ifade verdi. Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı bu ifadeden yola çıkarak iddianame hazırladı.
  Sürpriz tanık ifade değiştirdi
  Ancak, Üsküdar 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmaya katılan Bulut, savcılıkta verdiği ifadeyi değiştirmek istedi. Bulut, “Polisler cinayete yataklık yaptığımı ileri sürüp 2006’da adam öldürmeden dolayı şartlı tahliyemi, infazımı yakmakla tehdit ettiler. Bunun üzerine onların hazırladığı ifadeyi imzaladım” iddiasında bulundu. Mahkeme eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

  Mankenli cinayette en başa dönüldü
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı