"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Mankenler kadar güzel göğüslü olmak istiyorum

Sevgili Güzin Abla, ben çevresi tarafından çok beğenilen, genç ve güzel bir kadınım. Benim tek sorunum göğüslerimin küçük oluşu. Ben magazin dünyasının ünlü mankenleri, fotomodelleri gibi güzel ve diri göğüslere sahip olmak istiyorum. Sanırım bu mankenlerimiz de göğüslerinden estetik ameliyat geçirmiş. Gerçekten de giydikleri yakışıyor ve fiziksel özellikler açısından görünümleri çok hoş. Ne dersiniz, göğüs büyütmek için estetik ameliyat olayım mı? Sizin düşüncelerinize güvendiğim için fikrinizi almak ona göre hareket etmek istedim.

<ı> Eskişehir'den Cici Kız

SEVGİLİ
kızım, keşke imkán olsaydı da sana bundan birkaç gün önce, Almanya'dan aldığım bir mektubu okutabilseydim. Gazetemizin dış ülkelerde yayınlanan baskısında çıkan bu yazıda, senin gibi güzel bir kadın silikon ameliyatı nedeniyle başına gelenleri anlatıyordu. Almanya'da ameliyat olmuş ama üst üste geçirdiği dört ameliyata rağmen göğüsleri çarpıkmış. Bir göğsünün silikonun subapı patlamış, diğerinde ise sanırım bir uyum bozukluğu olmuş. Sonuçta, ‘‘keşke ameliyat olmasaydım, göğüslerim küçük kalsaydı çok pişmanım’’ diyor. Belki bu biraz onun şanssızlığı. Herkeste bu tür sonuçlar ortaya çıkmayabiliyor. Ama risk, risktir. Güzel kızım, genellikle manken ve fotomodellerin tüm sermayeleri vücutları, fiziksel özellikleri, kısacası güzellikleri. Nitekim bu genç hanımlar belirli bir yaşa, örneğin 32-33 yaşlarına geldiklerinde, mesleklerini bırakmak zorunda kalıyorlar. Oysa bir kadının en güzel, en verimli çağıdır bu 30'lu yaşlar. Ama onlar işte bu kısacık dönemde ne kazanabilirlerse kazanacaklar, geleceklerini buna bağlayacaklar. Bu nedenle, bu meslekteki o güzel insanlar, kendilerine herkesten çok daha özen göstermek için çeşitli eziyetlere katlanmak zorundalar. Ancak bu meslek dışında kalan, sıradan genç hanımlar için bu kadar ince eleyip, sık dokumak önemli olmamalı. Bugün belki moda, vücudun ince olup göğüslerin dik ve dolgun görünümde olması, ama biraz küçük göğüslü, ya da biraz daha gevşek göğüslere sahip olmak asla insanı bu kadar huzursuz etmemeli. Bu nedenle kendini onunla, bununla kıyaslayarak gereksiz bir aşağılık duygusuna kapılmamalısın. Ama eğer bu düşünce senin aile yaşamına, ruh sağlığına etki edecek gibiyse, o zaman bir estetik uzmandan yardım isteyebilirsin.
X