Ege Haberleri

  Manisa’ya yatırım daveti

  Nermin UÇTU/MANİSA,(DHA)
  22.04.2016 - 15:22 | Son Güncelleme:

  MANİSA’da bu yıl 476’ncısı düzenlenen Uluslararası Mesir Macunu Festivali’ne katılan Almanya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Romanya, Arnavutluk ve Kırgızistan’ın büyükelçi, ticari ateşe ve belediye başkanlarından oluşan 110 kişilik heyete Manisa’da yatırım fırsatları anlatıldı ve kente yatırım çağrısı yapıldı.

  Manisa’ya yatırım daveti

  Manisa Girişimci İşadamları Derneği (MAGİDER), 476’ncı Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ni ticari fırsata çevirdi. Dernek tarafından Giritligil Otel’de düzenlenen programla festivale katılmak için Manisa’ya gelen 7 ülkenin büyükelçi, ticari ateşe, belediye başkanlarına kentin ekonomik potansiyeli anlatıldı. ‘Manisa Yerel Ekonomik Gelişme Programı’ adlı toplantıya Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Manisa Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, Almanya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Romanya, Arnavutluk ve Kırgızistan’dan gelen 110 kişilik heyet katıldı. Toplantıda konuşan MAGİDER Başkanı Ayberk Aloğlu, tarihte ilk paranın Manisa’da basıldığını belirterek, kentin ekonominin kalbi olduğunu söyledi. Manisa’nın sosyo ekonomik gelişmişlikte 23’üncü sırada olduğunu aktaran Aloğlu, kentte işsizlik sorununun bulunmadığını belirterek, ekonomik verileri anlattı.

  Manisa’nın sanayi, tarım ve kültür şehri olduğunu anlatan Aloğlu, "Manisa’ya yatırım için sizleri davet ediyoruz. Hem sanayisi hem tarımı hem de kültürel özellikleri ile Manisa yatırım için en cazip yerdir. Paraya yön veren şehir tarihte Manisa’dır. Tekrar geri gelin, birlikte tekrar ticarette çığır açalım. İkili ilişkilerimizi artırırsak hem siz kazanırsınız, hem de bizler yani Manisa kazanır" dedi.

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da, Mesir Festivali’nin ticarete aracılık etmesinden mutlu olduklarını söyledi. Manisa’nın güçlü bir sanayisi, çok önemli tarımsal imkanları olduğunu anlatan Vali Bektaş, festivalle bu imkanların diğer ülkelere de anlatıldığını dile getirdi.

  Konuşmaların ardından Manisa’nın yerel ekonomik gelişme programı sunumu yapıldı. Ardından 110 kişilik heyet Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaları gezerek bilgi aldı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı