Ege Haberleri

  Manisa'ya ikinci dev hastane

  Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)
  21.09.2013 - 01:49 | Son Güncelleme:

  502 yataklı yeni hastanesi'nin çalışmaları hız kazandı.  MANİSA'da 560 yataklı Şehir Hastanesi'nin protokolünün imzalanmasının ardından 502 yataklı yeni Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin çalışmaları da hız kazandı. Merkez Efendi Devlet Hastanesi Yöneticisi Muzaffer Özden Balsoy, hastanenin proje aşamasının tamamlandığını ve Sağlık Bakanlığı'na gönderildiğini belirtip, aralık ayında temelinin atılmasının hedeflendiğini kaydetti.
  Manisa'nın sağlık üssü olmasını sağlayacak yeni iki hastanede süreç hızlandı. 560 yataklı Şehir Hastanesi'nin protokolünün imzalanmasının ardından mevcut Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin yerine yapılacak 502 yataklı yeni binanın da proje aşaması sona erdi. 75 bin 535 metrekare alana yapılacak olan yeni hastane hakkında bilgi veren Merkez Efendi Devlet Hastanesi Yöneticisi Muzaffer Özden Balsoy, hastanenin 400 yataklı olarak planlandığını ancak acil, yoğun bakım, diyaliz ve ameliyathane yataklarıyla 502 yatağa ulaştığını ifade etti. Mevcut hastanenin toplam 375 yataklı olduğunu hatırlatan Balsoy, altı bloktan oluşacak yeni hastanenin Manisa'nın hastane sorununu sıfıra indirecek bir proje olduğunun altını çizdi.

  PROJE AŞAMASI BİTTİ, TOP BAKANLIKTA
  Hastane Yöneticisi Balsoy, yeni hastanenin projesinin tamamlandığını ve Sağlık Bakanlığı'na gönderildiğini dile getirip, “Biz projeyi yaptırdık, bakanlığa gönderdik, bundan sonra top bakanlıkta. En yakın zamanda ihalesi olur. Projenin ihale bedelinin 150 milyon lirayı bulacağını düşünüyoruz. Yılbaşından hemen önce ya da sonra yer teslimi ve inşaata başlanır diye düşünüyorum” dedi. Mevcut hastane binasının yıkılacağını ve yerine otopark yapılacağını kaydeden Balsoy, 105 poliklinik odasından oluşacak yeni hastanenin 16 yataklı kliniğinin olacağını ifade etti. Balsoy, hastane inşaatının yapılacağı alanda bulunan ağaçların tahrip olmaması için yerlerinden söküleceğini ve ağaçları koruyacak başka bir alana dikileceğine dikkat çekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı