MANİSA HABERLERİ

Manisa'nın 2020 eylem planı hazır

DHA
28.04.2016 - 16:59Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da hazırlanan 2016-2020 eylem planında kalıpçılık, makine sanayi, biogaz enerji tesisi, yüksek teknolojili sanayi yatırımlarına öncelik verildi.

Manisa Valiliği Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu tarafından Zafer Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı'nın desteği ile ‘Manisa proje geliştirme eylem planı' hazırlandı. 3 ay içinde Manisa'nın potansiyeli incelenerek hazırlanan eylem planının kapanış toplantısı Giritligil Otel'de yapıldı. Toplantıya Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan AB Dış İlişkiler Bürosu Sorumlusu Ural Sevener, hazırlanan eylem planında 2016-2020 yılları arasında Manisa'daki üniversite, kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yapabileceği projelerin ortaya çıkarıldığını ve proje kaynaklarının belirlendiğini söyledi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da, kentin proje kültürüne alışması gerektiğini belirterek, Avrupa fonlarından yararlanmak için proje geliştirmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Vali Bektaş, hazırlanan eylem planı çerçevesinde hayata geçirilebilecek projeler için herkesin çalışması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda 3 aylık bir dönemde yapılan araştırmaların sonuçları paylaşıldı. Eylem planı projesinin Genel Koordinatörü Hakkı Çamur, kentte uygulanabilecek projelerin sunumunu yaptı. Çamur, projelerin yanı sıra yararlanılabilecek hibe kaynaklarını da açıkladı. Eylem planında Manisa'da kalıpçılık, makine sanayi kümelenmesi, Manisa eğitim ve test merkezinin kurulması, marka değerlerinin geliştirilmesi, jeotermal seracılık sebze ve meyve kurutmacılığı, şehir içi raylı sistem projesi, organik tarım projesi, Soma lojistik merkezi altyapı projesi, ileri teknoloji sanayi altyapı projesi, biogaz enerji tesisi projesi, zeytinden enerji kaynağı üretimi projesi yer aldı.

AB ve Dış İlişkiler Bürosu Ural Sevener, 2017 ocak ayından itibaren projeleri tek tek hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi.

Nermin UÇTU/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'nın 2020 eylem planı hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'nın 2020 eylem planı hazır haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:50
 • Guneş
  06:19
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  19:59
 • Yatsı
  21:22
Sayfa Başı