MANİSA HABERLERİ

Manisalı yazar Bedriye Aksakal kitaba doymuyor

DHA
30.03.2016 - 18:49Son Güncelleme :
DHA

MANİSALI kadın yazar Bedriye Aksakal, 14'üncü kitabı 'Güzel Zehra'nın ardından iki eseri daha piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Manisalı yazar Bedriye Aksakal, 14'üncü kitabı olan ve 101 yaşındaki annesi Zehra Aksakal'ın hayatını anlattığı 'Güzel Zehra' isimli kitabını Türkiye Yardımsevenler Derneği Manisa Şubesi'nde tanıttı. Güzel Zehra isimli kitabında annesinin 17 yaşında Manisa'ya gelmesiyle birlikte başlayan hayatını, komşuluk ilişkilerini ve kentin tarihçesini anlattığını dile getiren Aksakal, 1000 adet bastırdığı kitabı imza günlerinde isteyen kitapseverlere 10 TL'ye satıldığını ifade etti. Kitaplarında özellikle Manisa'nın tarihini yansıttığını dile getiren Aksakal, "Kitaplarımda bir kimliği yansıttığım gibi içinde Manisa'nın da tarihi geçmişi yer almaktadır. En son kitabımda bir taraftan annemin hayatını anlatırken, bir taraftan da eskiden Manisa'da neler varmış, komşuluk ilişkileri nasılmış, yardımlaşma duygusu nasılmış bunları yansıttım" diye konuştu. 'Güzel Zehra' adlı eserin ardından iki kitabın daha hazır olduğunu söyleyen Aksakal, "Benim Adım Yunus isimli kitabım ile Türkiye'nin ilk dağcı şehidi Engin Kongar'ın hayatını anlattığım iki kitabımı da hazırladım. 15'inci kitabımda Yunus Emre'nin hayatını anlatırken; 16'ıncı kitabımda ise Türkiye'nin ilk şehit dağcısı olan ve Manisa Dağcılık Spor Kulübü üyesi Engin Kongar'ın hayatını anlattım. Şuanda iki kitabımda basıma hazır halde. Önümüzdeki iki aylık süreç içerisinde iki kitabımı aynı anda piyasa çıkarmayı düşünüyorum. İkisinden de 1000'e adet bastırıp, imza günlerinde kitapseverlerle buluşturacağım" diye konuştu.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisalı yazar Bedriye Aksakal kitaba doymuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 18 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisalı yazar Bedriye Aksakal kitaba doymuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı