Manisalı yatırımcı Başbakan’ın siteminden etkilendi, Doğu’ya otel yatırımını gündemine aldı

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA, (DHA)
23.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Manisa’da otelcilik sektörünün duayeni, Anemon Otelleri Onursal Başkanı İsmail Akçura, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Doğu illerinde doğru dürüst otel yok” demesi üzerine, Van’da bir otel yapmayı gündemlerine aldıklarını açıkladı.

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin ortaklaşa düzenlenen “Öğrencilerle turizm sektörü temsilcilerinin buluşturulması” etkinliğine katılan İsmail Akçura, burada sektördeki deneyimlerini anlatarak, başarı için öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Önce Konya ve Ordu

Yeni yatırımlar hakkında bilgi de veren Akçura, otelcilik yatırımlarına Marmaris’ten başladıklarını ve bugün 15 otele ulaştıklarını belirtti. Akçura, bu yıl Konya ve Ordu’da iki otel yatırımında bulunarak bu sayıyı 17’ye, yatak kapasitesini de 3 bin 600’e çıkaracaklarını belirtti. Akçura, hedeflerinin ise Cumhuriyet’in 100’üncü yılında yani 2023’te 50 otele ulaşmak olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın geçen Aralık ayında Otelciler Federasyonu Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’deki turizm destinasyonumuz 5 tane il mi? İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Aydın. Buralar mı? Bunun dışında bizim güçlü destinasyonlarımız yok mu? Doğu illerinde doğru dürüst bir tane otel yok” sözlerini hatırlattı. Akçura, Nemrut’ta kültür turizmi adına otel yatırımında bulunacaklarını belirterek, Erdoğan’ın sözlerinden hareketle Van’ı da düşünmeye başladıklarını kaydetti. Akçura, “Belki, Van’da da otel yatırımında bulunacağız” dedi.

Topuklu ayakkabıyla yürümeyi anlattık

TÜRKİYE’de otelcilik sektörünün çok yeni olduğunu kaydeden İsmail Akçura, özellikle yetişmiş personel konusunda sorunlar yaşadıklarını anlatan İsmail Akçura, “Biz, açtığımız ilk otellerimizde önce personelimize eğitim verdik. Saçın nasıl taranacağını, topuklu ayakkabıyla nasıl yürünmesi gerektiğini, banyo yapmanın neden gerekli olduğunu anlattık”.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı