MANİSA HABERLERİ

Manisalı şehit ve gazilerin adı yaşatılacak

DHA
30.03.2016 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü ve Yunusemre Belediyesi tarafından 'Siz de bir şehidimizin veya gazimizin adını bir fidanla yeşertmek ister misiniz?' kampanyası düzenlenerek 234 Manisalı şehit ve 118 gazi adına 352 fidan dikildi.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Muradiye Kampüsü'ne Manisalı 352 şehit ve gazi adına fidan dikildi. Törene Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bülent Mercan, dekanlar, Gaziler Vakfı Manisa Şubesi temsilcileri, gazi ve şehit yakınları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, şehitleri bir kez daha anarak dua etmek gerektiğini belirterek "Şehitler bizim şehitlerimiz, gaziler bizim gazilerimiz. Devletimiz, milletimiz var olsun; ebediyen yaşasın. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir devlet, milletimiz büyük bir millet. Bize karşı oynanan oyunların hepsinin hakkından geliriz" dedi. Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ise, "Biz zor bir coğrafyada yaşıyoruz ve bu coğrafyada çok ciddi bedeller ödüyoruz. Burada kanımızla, canımızla binlerce yıldır var olmaya devam ediyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de gencecik fidanlarımızı bu topraklarda var olmak için yitirebiliriz. Bu millet gencinden yaşlısına kadar, yeri geldiğinde bu bedeli ödemeye hazırdır. Bizim kültürümüzde özellikle vatan ve çevre duyarlılığı en üst düzeydedir. Dikeceğimiz fidanlarla yitirdiğimiz canlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizin adını bu şekilde yaşatacağız. Bu bilinç, çocuklarımıza ve gençlerimize bu şekilde aktarılmış olacak" diye konuştu.Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)Fotoğraf

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisalı şehit ve gazilerin adı yaşatılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisalı şehit ve gazilerin adı yaşatılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı