MANİSA HABERLERİ

Manisalı Şair Ali Bulut Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Birinci Oldu

IHA
03.07.2015 - 14:37Son Güncelleme :

MANİSALI ŞAİR ALİ BULUT (SAĞDAN 1.) BERABERİNDE MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ İBRAHİM SUDAK (SOLDAN 1.) VE MANİSA ŞAİRLER VE OZANLAR DERNEĞİ BAŞKANI AŞIK OSMAN ERTEN(SOLDAN 2.) İLE BİRLİKTE MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ'I (SAĞDAN 2.) ZİYARET ETTİ. VALİ BEKTAŞ TÜRKİYE 2'NCİSİ OLAN ŞAİR ALİ BULUT'A FİNCAN TAKIMI HEDİYE ETTİ.

IHA

Türkiye genelinde 320 şairin katılımıyla Sivas’ta yapılan Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Manisa Şairler ve Ozanlar Derneği üyesi Şair Ali Bulut Türkiye birincisi oldu. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da Türkiye birincisi olan Şair Ali Bulut’u makamında ağırladı.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Türk Aşıklık geleneğinin 20. yüzyılda en önemli temsilcilerinden biri olan Aşık Veysel’in hatırasını yaşatmak, onun adına yeni şiirler yazılmasını sağlamak ve bu suretle Aşıklık geleneğinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla Sivas Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Türkiye birincisi olan Şair Ali Bulut’u makamında ağırladı.
Ziyarete Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa Şairler ve Ozanlar Derneği Başkanı Aşık Osman Erten (Aşık Feryadi) ve şair Ali Bulut katıldı.
Manisa Şairler ve Ozanlar Derneği Başkanı Aşık Osman Erten (Aşık Feryadi) ziyarette yaptığı konuşmada, “Bu başarı hem Manisa’mız adına hem de Manisalı Ozanlar adına gurur verici bir durumdur. Herkesi ozanlarımıza destek vermeye çağırıyorum. Kurumlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın yapacakları etkinliklere bizleri davet ederek programlarında yer vermelerini bekliyoruz” dedi.
Ziyarette Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Türkiye birincisi olan Şair Ali Bulut’u tebrik edip başarılarının devamını dileyen Vali Bektaş da, “Aşıklık geleneğinin bizim kültürümüzde önemli bir yeri var. Bu geleneğin sürdürülmesinde ozanlarımızın büyük katkıları var. Şairimiz Ali Bulut katıldığı yarışmada birinci olarak hem Manisa’mızın adını duyurdu hem de kendisinin başarısını perçinledi. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
Şair Ali Bulut da kendilerini kabul ettiği için Vali Erdoğan Bektaş’a teşekkür etti.
Vali Bektaş, Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Manisa’yı başarıyla temsil ederek birinci olan Şair Ali Bulut’a fincan takımı hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisalı Şair Ali Bulut Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Birinci Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisalı Şair Ali Bulut Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Birinci Oldu haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı