MANİSA HABERLERİ

Manisalı Sağlıkçılardan Teröre Tepki

IHA
28.10.2015 - 15:49Son Güncelleme :

MANİSA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, MANİSA HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ, KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ VE SAĞLIK SENDİKALARIN TEMSİLCİLERİ ORTAKLAŞA TERÖRE TEPKİ EYLEMİ YAPILDI.

IHA

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve sağlık sendikaların temsilcileri ortaklaşa teröre tepki eylemi yapıldı.
Manisa Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen eyleme Manisa Sağlık Müdürü Metin Kaplan, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay ve sağlık çalışanları katıldı. Ellerine altıkları pankartlarla teröre olan tepkilerini gösteren sağlık çalışanları adına açıklamayı Manisa Sağlık Müdürü Metin Kaplan yaptı. Kaplan yaptığı açıklamada hastanelere ve sağlık çalışanlarına gerçekleştirilen terör eylemlerinden en çok bölge halkının etkilendiğinin altını çizdi, Kaplan, "Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç yaşlı çocuk bebek demden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğlu, memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüb Ergen ve ambulans şoförümüz Şehmuz Dursun, memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık haklarının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyoruz. Tek amaçları insanların hayatını kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırıları en çok o bölgedeki insanımıza zarar vermektedir. Onların en temel en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine olan ulaşımını güçleştirmektedir. Masum insanların hayatlarına kast edilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da bir kanıtı niteliğindedir." dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisalı Sağlıkçılardan Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisalı Sağlıkçılardan Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı