Ege Haberleri

  Manisalı paraşütçüler tedirgin

  İlker KILIÇASLAN/MANİSA,(DHA)
  30.01.2012 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü yamaç paraşütçüleri, Kırtık Mezarlığı’nın genişlemesiyle, yan tarafındaki iniş alanı olarak kullandıkları boş araziyi kaybetme endişesini yaşıyor.

  Kırtık Mezarlığı’nın yanındaki iniş alanında basın açıklaması yapan Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Arif Bakkaloğlu, 10 yıldır yamaç paraşütçülüğünün geliştirilmesi konusunda önemli adımlar attıklarını ifade etti. Bakkaloğlu, “Spil Dağı’nın 300 metre ve bin 400 metre yüksekliklerinde uçuş tepeleri oluşturduk. Uçuş alanlarına yolların yapılması için çalışmalar yaptık. Her yıl düzenlediğimiz havacılık festivalleriyle yurtiçi ve yurtdışından gelen birçok yamaç paraşütçüsünü ağırlayıp Manisa’nın tanıtımına ve turizminin gelişmesine yardımcı oluyoruz. Ancak şimdi her 2 uçuş yerimizin tek iniş alanı olan Kırtık Mezarlığı’nın yanındaki 20 dönümlük yeri kaybetmekle karşı karşıyayız. Çünkü Kırtık Mezarlığı giderek iniş alanımıza doğru genişliyor. Bu konuda Manisa Belediyesi'ni bize yardımcı olmaya çağırıyoruz” dedi.
  Açıklamanın ardından yamaç paraşütçüleri Spil Dağı’nın 300 metre yüksekliğinden kendilerini aşağıya bırakarak uçmanın keyfini çıkardı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı