MANİSA HABERLERİ

Manisalı merhum dağcı Ülkeli için Spil'e tırmanış

DHA
26.03.2016 - 12:17Son Güncelleme :
DHA

MANİSALI dağcı İsmet Ülkeli adına düzenlenen etkinlikte, ülke genelinden gelen 500 sporcu Spil Dağına tırmandı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliğince, Manisalı dağcı İsmet Ülkeli'yi anma için Spil Dağına tırmanış etkinliği düzenlendi. Programa ülke genelinden 500 sporcu katıldı. Anma programı, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca ve Manisa İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu ile anıta çelenk sundu.

Ardından konuşma yapan Kuloğlu, "Bilindiği üzere 5 yıl önce rahatsızlığı sebebiyle aramızdan ayrılan, yıllarca dağcılık sporuna hizmet etmiş, dağcılığın gelişmesine katkı sağlamış, ülkemizde dağcılık sporunun duayenlerinden merhum İsmet Ülkeli hocamızı hatırlamak ve hatırlatmak bir gönül borcudur. Manisa'nın değerlerine sahip çıkmak onları anmak ve yaşatmak için düzenlediğimiz etkinliğimize ülkemizin farklı şehirlerinden sporcuların gelmesi bizim için mutluluk vericidir. Bu faaliyeti geleneksel olarak önümüzdeki yıllarda da devam ettirip dağcılık sporunun gelişimine katkı sağlayacağımızı inanıyorum. Bu faaliyeti gerçekleştirmemizdeki emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Merhum İsmet Ülkeli'nin kabir ziyareti ardından 500 dağ sporcusu Spil'e tırmandı.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisalı merhum dağcı Ülkeli için Spil'e tırmanış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisalı merhum dağcı Ülkeli için Spil'e tırmanış haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı