MANİSA HABERLERİ

Manisalı Eczacılardan Suriyelilere Yardım Kampanyası

IHA
19.10.2015 - 13:42Son Güncelleme :

HAYATA GEÇİRDİĞİ SOSYAL PROJELER VE YAPTIĞI YARDIMLARLA MANİSALILARIN TAKDİRİNİ KAZANAN 29. BÖLGE ECZACI ODASI, SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN BAŞLATMIŞ OLDUĞU GİYSİ VE BATTANİYE YARDIMI KAMPANYASIYLA YENİ BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE İMZA ATIYOR. ODA BAŞKANI BURÇİN KURTULUŞ (ORTADAKİ), ECZACILARIN ŞUANA KADAR KAMPANYAYA VERMİŞ OLDUĞU DESTEKTEN DUYDUĞU MEMNUNİYETİ DİLE GETİRDİ.

IHA

Hayata geçirdiği sosyal projeler ve yaptığı yardımlarla Manisalıların takdirini kazanan 29. Bölge Eczacı Odası, Suriyeli mülteciler için başlatmış olduğu giysi ve battaniye yardımı kampanyasıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Oda Başkanı Burçin Kurtuluş, eczacıların şuana kadar kampanyaya vermiş olduğu destekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, vatandaşlarında kampanyaya destek vereceğine dair inancını ifade etti.
29. Eczacı Odası, havaların soğumasıyla birlikte zor koşullarda yaşamını sürdüren Suriyeli mültecilerin sorununa çözüm bulmak amacıyla harekete geçti. Eczacı Odası başlattığı giysi ve battaniye yardımı kampanyasıyla Suriyeli mültecilerin yarasına bir nebze de olsa merhem olmayı amaçlıyor.
“BU DURUMU GÖRMEK BİZLERE ACI VERİYOR”
Mültecilerin park ve bahçelerdeki hallerinin kendilerine acı verdiğini ifade eden 29. Bölge Eczacı Odası Başkanı Burçin Kurtuluş, “Bilindiği gibi ülkelerinde savaş olan ve bu savaştan dolayı yerinden, yurdundan olan, ülkemizde Suriyeli sığınmacı dediğimiz mülteciler var. Her şeylerini kaybetmiş ve geride bırakmış ülkemize sığınmış durumdalar. Sonbaharla birlikte havalarda yavaş yavaş soğumaya başladı. Parklarda, bahçelerde, cami avlularında bu sığınmacıların çoluk, çocuk içler acısı bir vaziyette yatarken görmek mümkün. Buralarda yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu sığınmacılar ilimizde çok fazla yoklar. Özellikle İzmir ve ilçelerinde çok fazlalar. Bu durumu görmek bizlere acı veriyor. Bizlerde bu yüzden ne yapabileceğimizi düşündük ve bir yardım kampanyası başlatmaya karar verdik. Şuanda yapabildiğimiz tek şey kışlık giyecek ve battaniye topluyoruz. Bu topladığımız giysi ve battaniyeleri ihtiyacı olanlara teslim edeceğiz” dedi.
“VATANDAŞLARIMIZIN DA BU KONUDA DUYARLI DAVRANACAKLARINA İNANCIMIZ TAMDIR”
Vatandaşların bu konuda duyarlı davranacaklarına dair inancını dile getiren Kurtuluş, “Bu kampanya eczacılarımızı kapsadığı gibi aynı zamanda vatandaşlarımızın da destek olmasını bekliyoruz. Evlerinde kullanmadıkları kışlık giysi ve battaniyeleri bizlere ulaştırmalarını istiyoruz. Yardımları en yakınlarında bulunan eczaneye de götürerek yardımda bulunabilirler. Fazla miktarda malzeme yardımında bulunacaklarsa bu bize ulaşmalarını istiyoruz. Bu malzemeleri gidip odamızın aracıyla alıyoruz. Eczacılarımızın desteğinden gayet memnunuz. Çok iyi miktarda yardımda bulundular. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı davranacaklarına inancımız tamdır. Yapacakları yardımlarla ülkemizde bulunan bu mültecilerin büyük bir çoğunluğunun sıkıntısını gidermiş oluruz. Maddi yardımın suistimal edilebileceğini düşünerek, kesinlikle maddi yardım kabul etmiyoruz. Maddi yardımda bulunduğumuz takdirde bunun Avrupa ülkelerine geçişte kullanabileceklerini düşünüyoruz. Onun için bu tür yardım taraftarı değiliz. Bu durum çok büyük acıların ve insanın içini parçalayan kötü olayların yaşanmasına sebep oluyor. Bu yardımları Halkların Köprüsü Derneği aracılığıyla kendimiz yerinde teslim edeceğiz. Bunu yapmamızın sebebi bu dernek üyesi olan doktorlar periyotlar halinde mültecileri sağlık taramasında geçiriyor. Onlar ihtiyaç sahibi mültecileri çok daha iyi biliyorlar” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisalı Eczacılardan Suriyelilere Yardım Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisalı Eczacılardan Suriyelilere Yardım Kampanyası haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı