MANİSA HABERLERİ

Manisa'da yer altı otoparkı için MEB'ten onay bekleniyor

DHA
31.03.2016 - 17:55Son Güncelleme :
DHA

MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mevcut Ali Rıza Çevik Ortaokulu'nun altına yapılacak 450 araçlık otopark ile yeni okul binası projesinin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay beklediğini açıkladı.

Şehzadeler Ali Rıza Çevik Ortaokulu Müdürü Mustafa Ekemen, Okul Aile Birliği Başkanı Zerrin Ağar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bedriye Eyi, Şennur Aşkın ve Nuran Şahin ile birlikte MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Ali Rıza Çevik Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Zerrin Ağar, büyükşehir belediyesinin okullarına verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, mevcut okullarını altına yapılacak otopark ve yapılması düşünülen yeni okul binası konusundaki gelişmeleri merakla beklediklerini dile getirdi.

ONAY BEKLENİYOR

Büyükşehir belediyesi olarak bütçeleri dahilinde eğitime gereken desteği verdiklerini belirten Başkan Ergün, okulun altına yapılacak yer altı otopark projesi ile üstüne yapılacak yeni okul binası projesinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayını beklediğini söyledi. 450 araç kapasiteli yer altı otoparkı ve 55 derslikli yeni okul binası projesi hakkında kısa bilgi veren Başkan Ergün, "Manisa Valiliğimizle bir çok toplantı yaparak ortaya güzel bir proje ortaya çıkardık. Projemiz tamamlandıktan sonra geçen genel seçimler öncesi projeyi Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdik. Ama ardından hemen genel seçimler gelince projemiz bakanlıkta kaldı. Şu anda ilgili bakanlıkta bu proje onay bekliyor. Biz bunu kabul ediyoruz dedikleri anda projesini iki ay içerisinde bitirip ihalesine çıkarız. Ancak bu durum, Ankara'dan çözülmesi gereken siyasi bir konu. Gönül ister ki bu konuda çözülsün ve Manisa'mıza yeni bir okul ile yeni bir otopark kazandıralım" diye konuştu.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'da yer altı otoparkı için MEB'ten onay bekleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'da yer altı otoparkı için MEB'ten onay bekleniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı