MANİSA HABERLERİ

Manisa'da Tarihin Satır Araları'na gençlerden büyük ilgi

DHA
29.03.2017 - 17:22Son Güncelleme :
DHA

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen 'Gençlerle Hasbihal' etkinliği kapsamında Hasan Kaçan'ın (Heredot Cevdet) katılımıyla 'Tarihin Satır Araları' adlı söyleşi programı düzenlendi.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 'Tarihin Satır Araları' adlı söyleşi programı Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatro Salonu'nda düzenlendi. Söyleşiye katılan Hasan Kaçan, gençlere, tarihte ve günümüzde yaşanmış kahramanlık hikayelerini anlattı. Kaçan, özellikle Çanakkale Zaferi, 15 Temmuz gecesi ve anneler üzerine anlattığı anektotlar, okuduğu şiirle izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Bazı kahramanların bilindiğini ve bazılarının ise gizli kaldığına dikkat çeken Kaçan, "İstiklal harbinde cepheye mermi taşıyan da onlardır, 15 Temmuz'da kamyonun direksiyonuna geçip, hainin üzerine üzerine gözünü kırpmadan yürüyen de onlardır, annelerimiz. Varlığıyla yokluğunu belli etmeyen sessiz kahramanlar annelerimiz" diye konuştu. Heredot Cevdet, izleyicileri kahkahalara boğarken zaman zaman da okuduğu şiirlerle duygusal anlar yaşattı. Eda Karaytuğ ve Göksel Baktagi'nin şarkılarla eşlik ettiği Herodot Cevdet ile Tarihin Satır Araları Manisalılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Program sonunda Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hatun Sarıkaya Yipek, Manisa Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Sudak tarafından Hasan Kaçan, Eda Karaytuğ ve müzisyen grubuna çiçek ve mesir macunu ürünlerinin bulunduğu sepet hediye etti.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'da Tarihin Satır Araları'na gençlerden büyük ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'da Tarihin Satır Araları'na gençlerden büyük ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı