Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Manisa'da Sezer kadro dışı kaldı

Bir hafta zorunlu izine çıkarılan kaptan Sezer Öztürk, yerel bir gazetede yönetimi ve teknik direktör Mesut Bakkal'ı topa tuttu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Başkan Kenan Yaralı, genç futbolcunun süresiz kadro dışı bırakıldığını açıkladı.

Manisaspor yönetiminin geçtiğimiz hafta, "zorunlu izine" çıkardığı Kaptan Sezer, yerel bir gazeteye yaptığı açıklamaların ardından süresiz kadro dışı bırakıldı. Teknik direktör Mesut Bakkal, "Bu saaten sonra Sezer gelirse, ben giderim" dedi.

Bugün akşam saatlerinde Tarık Almış Tesisleri'nde Mesut Bakkal'la birlikte basın toplantısı düzenleyen başkan Kenan Yaralı, Sezer'e ilk etapta disiplinsiz hareketleri nedeniyle 1 hafta izin verdiklerini, ardından menajerinin isteği ile izinini 31 Aralık'a kadar uzattıklarını belirterek, "Sezer'in bu açıklamalarını cahilliğine ve çocukluğuna veriyorum. Süresiz kadro dışı bırakıldığını bugün noter kanalıyla kendisine bildirdik. Transfer dönemi geldiğinde de Sezer'in değil, kulübün menfaatleri ne gerekiyorsa öyle davranacağız" şeklinde konuştu.

SABAHA KARŞI 04.00'TE CEZA

Basın toplantısında, "Bu saatten sonra Sezer dönerse ben giderim" diyen teknik direktör Bakkal ise futbolcunun disiplinsiz davranışlarından örnekler vererek, "Denizlispor maçından bir gece önce İzmir'de sabaha karşı 04.00'te trafik cezası yiyen, Galatasaray deplasmanında yedek soyunduğu için ısınmaya çıkmayan Sezer, Hollanda kampında Ufuk'la birlikte karşıma geçip, "Galatasaray çok iyi para veriyor. Bizi neden görndermiyorsunuz" diye hesap sormaya kalkıştı. Her şeye rağmen onu kazanmak için elimden geleni yaptım, ama olmadı. Disiplinsiz futbolcunun bu takımda yeri yok" dedi.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Ailesini görmek için gittiği Almanya'dan, Manisa'da yayın yapan "Yarın" gazetesine açıklamalar yapan Sezer, devre arasında Manisaspor'dan ayrılacağını belirterek, "Kimseye hakkımı helal etmiyorum" demişti. Teknik Direktör Mesut Bakkal'ın kendisine bir kaptan gibi davranmadığını dile getiren genç futbolcu, "Bana bir hafta izinli olduğum söyleniyor, sonra menajerime faks geçerek 31 Aralık'a kadar izinli olduğum bildiriliyor. Mesut Bakkal beni istemeyebilir, ama bu yapılanlar çok yanlış" ifadesini kullanmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz