MANİSA HABERLERİ

Manisa'da parklarda uzman antrenör dönemi

DHA
11.04.2018 - 12:00Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, parklarda vatandaşların daha bilinçli olarak spor yapmaları için 60'a yakın antrenör görevlendirdi. Antrenörler, parklarda koşu parkurlarında vatandaşlara ısınma ve doğru spor hareketlerini öğretmeye başladı.

Manisa'da vatandaşların bilinçli ve uygulamaları şekilde spor yapabilmeleri için Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü harekete geçti. 'Koşabiliyorken Koş' projesi kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli 60'a yakın antrenör, Manisalılar'a bilinçli sporu öğretmek için görevlendirildi. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, vatandaşların projeye büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Laleli Yürüyüş Parkı, Gençlik Parkı, Kent Park ve İngolstadt Bulvarı Koşu Alanı'nda antrenörlerin hizmet verdiğini kaydeden Yunus Öztürk, "Şehrimizin her noktasındaki spor alanlarını faaliyete geçiriyoruz. Manisalılar antrenörler eşliğinde spor yaparken daha bilinçli olacaklar. En azından spor yapmadan önce uygulanacak olan ısınma hareketlerini öğrenecek olan halkımız, sonrasında daha çok bilgi sahibi olarak spor hayatına devam edebilecek. Bu projenin amacı, sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, lisanslı sporcu ve spor kulübü sayısının arttırılması, çocuk ve gençlerimizin spora teşvik edilmesi, her yaştaki vatandaşımızın sağlıklı bir yaşam için beden eğitimi ve spor faaliyetlerine katılımının sağlanmasıdır. Gün geçtikçe vatandaşlarımız tarafından aldığımız olumlu tepkiler doğrultusunda çemberi genişleterek devam edeceğiz" dedi.

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Manisa'da parklarda uzman antrenör dönemi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı