Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Manisa'da kışlada zehirlenen 69 asker taburcu oldu

  AA
  17.06.2017 - 15:18 | Son Güncelleme: 17.06.2017 - 15:18

  Manisa Valiliği'nden, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki akşam yemeğinin ardından çeşitli şikayetlerle hastanelere kaldırılan 69 erin taburcu edildiği bildirildi.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, dün mide bulantısı ve istifra şikayetleriyle 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığındaki askerlerin, çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurduğu hatırlatıldı.

  Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve Manisa Devlet Hastanesinde tedavi gören 69 askerin taburcu edildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
  "16 Haziran gecesi Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında 69 Mehmetçik'imizin mide bulantısı ve kusma şikayeti ile devlet hastanelerimize sevki ve yatarak tedaviye alınmaları sonrasında bu sabah saat 08.30 itibari ile Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanemizdeki 47 Mehmetçik'imizin, Manisa Devlet Hastanemizdeki 11 Mehmetçik'imizin taburcu edilmelerinin ardından, Manisa Devlet Hastanemizde müşahede altında tutulan diğer 11 Mehmetçik'imizin tümü saat 13.30 itibarıyla taburcu edilerek birliklerine katılmışlardır."

  Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Seyfettin Çalbatur Kışlası'nda dün mide bulantısı ve kusma şikayetiyle revire başvuran 85 askerden 69’u hastanelerde tedaviye alınmıştı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı