Ege Haberleri

EGE

  Manisa'da esnafa görüntü kirliliği uyarısı

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  18.01.2012 - 17:33 | Son Güncelleme: 18.01.2012 - 17:35

  Manisada esnafa görüntü kirliliği uyarısı

  Manisa Belediye Başkanı MHP'li  İzmir Caddesi'nde bulunan işyeri sahiplerinden bahçeli olarak planlanan parselin dışına çıkmamasını istedi. Bahçeleri kapatıp işletmelerin içine dahil eden işyeri sahiplerini uyaran Başkan Ergün, “Burada tek bir kötü örnek bile diğer esnafı etkiler. O nedenle gölgeliklerin standart olması gerekiyor. Güzel bir görünüme kavuşmak için işletmeler kurallara uymalı” dedi.
  Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil ve Cem Çöllü ile İzmir Caddesi'ndeki işyerlerini ziyaret etti. Bahçeli olarak planlanan parselin dışına çıkıldığını gören Başkan Ergün, işyeri sahiplerini uyarıp standartlara uyulmasını istedi. İşyerlerinin görüntü kirliliğine neden olduğunu belirten Ergün, “Buradaki kötü görüntüyü düzeltmezsek, yarın benzer durumdaki diğer esnaflar da bunu isteyecektir. Bu nedenle buradaki duruma el koymamız lazım. Hep birlikte güzellikleri ortaya çıkarmalıyız” dedi.
  Başkan Ergün'ün yanına gelen çevre sakinleri, işyeri sahiplerinin bahçe olarak kullanması gerektiği halde işyeri içine dahil ettikleri alanlardan rahatsız olduklarını dile getirmesi üzerine Ergün, “Buradaki parseller, bahçeli olarak planlandığından, buraya işyeri açan esnaflarımız bu bahçeleri de çeşitli şekillerde kapatarak, iyice kaldırımlara çıkmış. Yine esnafımızla orta bir yol bularak bunu çözeceğiz. Esnafımızdan istediğimiz bahçe kapatmalarının düzeltilmesidir. Bu işlemin ardından, caddede farklı bir uygulama başlatarak, bölgenin modern bir görünüme kavuşmasını sağlayacağız. Kentimizin güzel görünüme kavuşması, hem bizim hem esnafımız hem de vatandaşlarımız için çok önemli. Bunun bilincine ulaşmamız lazım” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı