MANİSA HABERLERİ

Manisa'da acemi erler yemin etti

AA / Ferdi Uzun
26.02.2016 - 14:45Son Güncelleme :

- Manisa'daki 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan ve acemi eğitimlerini tamamlayan erler için yemin töreni düzenlendi

AA / Ferdi Uzun

MANİSA (AA) - Manisa'daki 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Arif Seyhun Kışlası'nda vatani görevini yapan ve acemi eğitimlerini tamamlayan erler için yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende temel eğitim gören 3 bin 192'si 1996/1 tertip, 83'ü 362'inci kısa dönem olmak üzere 3 bin 275 acemi er, silah ve Türk bayrakları ile donatılmış masaların çevresinde yemin etti.

Yaş kütüğüne dönem plaketinin çakıldığı törende, birliğe ilk katılan, spor ve bakım branşlarında başarı gösterenlere, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi ve diğer komutanlarca belge ve ödülleri verildi.

Törende, acemi erlerin geçmiş yıllarda vatani görevlerini aynı yerde yapan baba ve büyükbabalarına da çeşitli hediyeler verildi.

Tugay Komutanı Tuğgeneral Arslan'ın konuşmasının ardından program tören geçişiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'da acemi erler yemin etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'da acemi erler yemin etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı