MANİSA HABERLERİ

Manisa TKDK'ya 22.5 milyon liralık başvuru

DHA
13.04.2016 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü'ne IPARD II 1. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında yatırım tutarı 22.5 milyon lira olan proje başvurusu yapıldı.
Manisa TKDK İl Koordinatörü Kürşat Dağdelen, 8 Nisan 2016'da itibariyle sona eren IPARD II 1. Başvuru Çağrı Dönemi'ne ilişkin bilgi verdi. Süt işleme, et işleme, su ürünleri işleme, meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması sektörlerinde yapılan başvuruların toplam yatırım tutarının 22.5 milyon lira olduğunu ifade eden Dağdelen, bu projelerin hayata geçirilmesiyle 11 milyon 250 bin lira destek verileceğini söyledi.
BAŞVURULAR MEMNUN ETTİ
Manisa'ya önceki çağrılara kıyasla işleme sektörlerinde yatırım tutarı olarak, rekor düzeyde başvuru yapıldığını sözlerine ekleyen Dağdelen, "Ülke genelinde işleme sektöründeki başvurularda IPARD II 1. Çağrı Döneminde 6. sırada bulunuyoruz. Amacımız sadece üretim artışı değil, aynı zamanda üretilen ürünlerin AB standartlarındaki işletmelerde işlenmesini temin etmektir. Bu kapsamda, 'Tarım İşletmelerinin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar' ve 'Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması Konusunda Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar' başlıklı tedbirler altında 3 milyon Euro'ya kadar yapılacak yatırımların yüzde 50'sine hibe şeklinde destek sağlıyoruz. Bu çağrı döneminde Manisa TKDK'ya ilk defa bir su ürünleri işleme tesisi projesi sunuldu. Bu da bizi sevindiren bir gelişme. Çalışmalarımızın netice verdiğini görmek, Manisa'da üretilen ürünlerin yine Manisa'da işlenmesi için yaptığımız ve yapacağımız faaliyetler için azmimizi arttırıyor" dedi.
SON GÜN 22 NİSAN
Son olarak çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri kapsamındaki müracaatların devam ettiğini hatırlatan Dağdelen, "28 Mart 2016'da başlayan arıcılık, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, mantar, süs bitkisi yetiştiriciliği ile katma değerli ürünlerin üretimi, güneş enerjisi üretimi, kırsal turizm ve kültür balıkçılığı için yapılacak müracaatları 22 Nisan 2016 saat 17.00'ye kadar kabul edebileceğiz. Potansiyel faydalanıcılarımızı ve Manisalı girişimcilerimizi projelerini sunmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa TKDK'ya 22.5 milyon liralık başvuru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2016 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa TKDK'ya 22.5 milyon liralık başvuru haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:07
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı