Ege Haberleri

EGE

  Manisa sanal ortamda gezilecek

  Evren KASIRGA / MANİSA, (DHA)
  28 Ocak 2012 - 15:54Son Güncelleme : 28 Ocak 2012 - 15:54

  MANİSA’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün geçen yıl başlattığı ve kentin sanal ortamda gezilmesine imkan sağlayan “Manisa FX-360 derece Manisa” isimli projede sona gelindi.

  Manisa Valiliği’nin öncülüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün sorumluluğunda hazırlanan www.manisafx.com intenet sitesinin tanıtımı yapıldı. Sitenin tasarımını yapan Axıma firması Genel Koordinatörü Metin Yıldırım’ın katıldığı tanıtımda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, sitenin aktif hale getirildiğini söyledi. “Manisa FX-360 derece Manisa” projesi kapsamında 10 binin üzerinde fotoğraf ve video çekimi yapıldığını belirten Karaköse, ilk çalışmaların şu an görülebildiğini, fotoğraf ve videoların eklenmesine devam edildiğini kaydetti. Erdinç Karaköse, sitenin çok yararlı ve faydalı bilgileri kapsadığını dile getirerek, “Sitenin içinde bulunduğunuz yerin çevresi hakkında bilgiler yeralıyor. Örneğin bir turist geldiği zaman bir yeri, bir mekanı gezerken, o mekana yakın olan diğer noktaların da bilgisine ulaşabiliyor” dedi.


  CEP TELEFONUNA VE TABLET PC’LERE DE UYARLANACAK


  Karaköse, uygulamanın mobil iletişim araçlarına da uygulanacağını belirterek, “360 Derece Manisa isimli sitenin uygulanabilirliğini arttırmak ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için mobil iletişim araçlarına İPhone, İPad ve Android sistemli telefon ve tablet bilgisayarlara da uyarlanacak” dedi. Karaköse, sitede Manisa’nın tanıtımına ve turizmine katkısı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının da yeraldığını kaydederek, “Manisa’nın turizmi ve tanıtımının gelişmesi için her türlü desteği yapmaya hazırız” dedi.


  MANİSA TANITIM MERKEZİ


  Karaköse ayrıca, Manisa Tanıtım Merkezi’nin de Mart ayında yapılan Mesir şenliklerinda hazır hale geleceğini bildirdi. Vestel’in sponsorluğunda hizmete girecek olan Tanıtım Merkezi’nde 70’e yakın büyük boy monitör olmasına rağmen iki adet dev LED ekran göze çarpıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı