Ege Haberleri

EGE

  Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı ama Rize’de devam

  M. Hakkı ÖZBAYIR, (DHA)
  24.10.2008 - 00:04 | Son Güncelleme: 24.10.2008 - 00:04

  MANİSA Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Rize Milli Eğitim Müdür Vekili Fehmi Rasim Çelik asaleten atandı. Haziran ayında Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekaleten ikinci kez atanan Aziz Ersoy’un da Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildiği belirtildi.

  Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nü altı yıldır vekil olarak yürüten Fen Bilimleri öğretmeni Fehmi Rasim Çelik’in (50), bu görevden önce de 12 yıl aynı ilde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaptığı kaydedildi. Nüfusu 80 bin olan Rize gibi illerde aynı il doğumlu kişilerin müdür olarak atanamaması nedeniyle maddi kaybı olan Çelik’in, nüfusu 100 binin üzerinde olan bir ilde müdür olarak ataması yapılabileceğinden Manisa’da kadro alması sağlandı. Çelik’in, birkaç gün için Manisa’ya geleceği ve ardından Rize’deki görevinin başına döneceği belirtildi.

  Manisa’ya vekil olarak atanan ve kadrosu Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdür Yardımcısı olan Aziz Ersoy da, kadrosunun Ankara’da olduğunu belirterek, görevine devam edeceğini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı