MANİSA HABERLERİ

Manisa İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

IHA
22.10.2015 - 09:57Son Güncelleme :

MANİSA 2015 YILI YATIRIM PROGRAMI 3. DÖNEM UYGULAMA SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE KOORDİNASYON ÇALIŞMALARININ TESPİTİNİ AMAÇLAYAN 2015 YILI 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU VALİ YARDIMCISI YAKUP TAT BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI.

IHA

Manisa 2015 Yılı yatırım programı 3. Dönem uygulama sonuçlarının değerlendirilmesi ve koordinasyon çalışmalarının tespitini amaçlayan 2015 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Vali Yardımcısı Yakup Tat başkanlığında toplandı.
Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan toplantıya kaymakamlar, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri, belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Yakup Tat, 2015 yılı 3. dönem (Temmuz-Ağustos-Eylül) yatırımcı kuruluşlar dönem raporlarına göre Manisa’da 313 kamu yatırım projesi bulunduğunu ve bunların toplam proje tutarının 3 milyar 11 milyon TL olduğunu söyledi. Tat, projeler için önceki yıllarda 894 milyon TL harcama yapıldığını, 2015 yılı için bu projelere toplam 462 milyon TL ödenek ayrıldığını ifade ederek şunları söyledi:
“3. Dönem sonu itibariyle 166 milyon 356 bin TL harcama yapılarak yüzde 36 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 3. Dönem sonu itibariyle bu projelerin 33’ünün tamamlandığı, 183’ünün devam etmekte olduğu, 40’ının ihale aşamasına getirildiği ve 57 projeye ise henüz başlanılamadığı görülmüştür. Yatırımcı kuruluşlarımızdan yılın son diliminde daha gayretli çalışmalarını, kendilerine ayrılan ödenekleri kullanmalarını istiyoruz. Ayrıca çalışmaların her aşamasında koordinasyon ve işbirliğine en üst düzeyde önem verilmesini bekliyoruz.”
Vali Yardımcısı Yakup Tat’ın sunuş konuşmasının ardından Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Buket Turamanlar Kaner 2015 Yılı Teknik Destek Programı hakkında kurul üyelerini bilgilendirerek soruları cevaplandırdı.
Daha sonra yatırımcı kuruluş yetkilileri koordinasyonu gerektiren konuları gündeme getirdi.
Toplantıda Demirci Kaymakamı Atila Kantay, kendilerine büyük üzüntü veren Demirci Kılavuzlar yolunda özellikle küçük yaştaki çocukların ölümüyle sonuçlanan kazaların önlenebilmesi için Karayolları tarafından sığınma cebi yapılmasını istedi. Karayolları 2.Bölge Müdür Yardımcısı Baki Çoban konuyu inceleyeceklerini belirtti.
Bu arada, toplantıda katılımcılara ürettikleri üzüm ve üzüm suyunu ikram eden Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürü Akay Ünal, üzüm suyunu tanıtım amacıyla ürettiklerini ve bu nedenle sınırlı miktarda olduğunu, seri üretime geçmek isteyen yatırımcılara gerekli yardımda bulunacaklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa İl Koordinasyon Kurulu Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa İl Koordinasyon Kurulu Toplandı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:50
 • Guneş
  06:19
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  19:59
 • Yatsı
  21:22
Sayfa Başı