Ege Haberleri

EGE

  Manisa değerleri kartpostal yapıldı

  İlker KILIÇASLAN / (DHA)
  28.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ’251 Bin Dev Öğrenci Projesi’ çerçevesinde Manisa’yı tanıtan ve bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı Kurban Bayramı kartpostalları hazırlandı.

  MANİSA Valisi Halil İbrahim Daşöz önderliğinde, kentin turizm, eğitim, sağlık, kültür ve sosyal faaliyetlerine yön verecek olan ’251 Bin Dev Öğrenci Projesi’ çerçevesinde ilk adım atıldı. Proje çerçevesinde bir haftalık çalışma sonucu Manisa’yı tanıtan ve bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı Kurban Bayramı kartpostalları hazırlandı.

  İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şerafettin Yel, 50 bin adet bastırıldığını, merkezdeki ve ilçelerdeki tüm okullara dağıtıldığını söyledi. Öğrencilere 1 TL’den satılacağını belirten Yel, “Valilik 100, Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 3 bin adet satın aldı. Paraları proje çerçevesinde valiliğin oluşturduğu Ziraat Bankası’ndaki hesaba yatırıldı. Şimdi bayram kartpostallarını öğrencilerimizin satışına sunduk. Gönüllük esasına göre isteyen alır, istemeyen almayabilir. Asla zorlama yok” diye konuştu.

  Kartpostallarla unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği de canlandıracaklarına inandıklarını kaydeden Şerafettin Yel, “İnsanlar özel günlerini kutlamak için ya SMS atıyor ya da e-mail gönderiyor. Bu çalışmayla öğrencilerimize kartpostal gönderme geleneği de aşılamış oluyoruz. Ön yüzünde Spil Dağı, Mesir Festivali, Tarzan, Bintepe Kral Mezarları fotoğrafları bulunuyor. Arka yüzünde bu zamana kadar ilimizin bilinmeyen yönlerini sıralayan 14 maddelik bir yazı bulunuyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakan yardımcılarına, bakanlara ve vekillere gönderilecek” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı