MANİSA HABERLERİ

Manisa’da Satranç Turnuvası

IHA
12.10.2015 - 15:43Son Güncelleme :

MANİSA TURKUAZ SATRANÇ KULÜBÜ VE İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “SAĞLIK HAMLELERİ, KÜÇÜKLER SATRANÇ TURNUVASI” DÜZENLENDİ.

IHA

Manisa Turkuaz Satranç Kulübü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “Sağlık Hamleleri, Küçükler satranç turnuvası” düzenlendi.
Manisa 19 Mayıs Stadyumu Gediz Tribün altında bulunan satranç salonunda organize edilen turnuvada il genelinden ve İzmir’den toplam 127 sporcu katıldı. 12 Yaş ve altı, 10 Yaş ve altı, 8 Yaş ve altı kategorilerinde düzenlenen turnuvada dereceye giren sporcular ödüllendirildi. Turnuvanın ödül törenine İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman’da katıldı. Turnuvada dereceye giren öğrencilere bisiklet, futbol topu, satranç takımı ve kitap hediye edildi. Turnuva hakkında bilgi veren Manisa Turkuaz Satranç Kulübü Başkanı Dr. Erdem Nalbant amaçlarının çocuklara satranç sporunu sevdirmek olduğunu söyledi. Nalbant, “Kulübümüz ve İl Halk Sağlığı ile ortaklaşa düzenlediğimiz turnuvaya Manisa ve İzmir’den toplam 127 sporcu katıldı. Satranç sporunu sevdirerek çocuklarımıza daha güzel ve verimli alışkanlıklar kazandırmak istiyoruz. Bu konuda bize destek veren İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman’a teşekkür ederim” dedi.
İl Halk Sağlığı Müdür Ziya Tay, spor sayesinde çocukları ve gençliği bağımlılıktan kurtarmayı istediklerini söyledi. Tay şunları ifade etti: “Turnuvanın adı ortaklaşa aldığımız kararla “Sağlık Hamleleri, Küçükler satranç turnuvası” olarak koyduk. Halk sağlıyla, satrancın çok ilgisi var. Gençliğimizin ve geleceği tehdit eden en önemli sorun olarak gördüğümüz bağımlılıktan kurtarmak için en iyi faaliyetlerinden biri satranç. Bağımlılık sadece madde bağımlılığı olarak görülmemeli, sigara, içki ve son yıllarda ki teknoloji bağımlılığı giderek yaygınlaşıyor. Çocuklarımızı ve gençliğimizi bu bağımlılıklardan korumak istiyoruz. Gençliğimizi sağlığını ilgilendiren her konuda bizim ilgi alanımıza giriyor. Bu nedenden dolayı Turkuaz Satranç Kulübü’yle birlikte bu turnuvayı düzenledik.”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise gençlere ve çocuklara satrancı öğretmek ve yaymak amacıyla satranç takıları hediye ettiklerini ifade etti. Duman, “Turnuvanın düzenlenmesine katkıları bulunan Manisa Turkuaz Satranç Kulübü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Bizde kurum olarak bu tarz etkinliklere ve organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz. Satranç çocukların normal hayatlarına etki eden bir oyundur. Ben kendimde satranç oynadığım gibi çocuklarıma da bu oyunu öğrettim. Bizde gençlerimize ve çocuklarımıza satrancı öğretmek ve yaymak amacıyla satranç takımları hediye ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa’da Satranç Turnuvası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa’da Satranç Turnuvası haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:07
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı