MANİSA HABERLERİ

Manisa’da Dünya Dansları Topluluğu Seçmeleri Başlıyor

IHA
10.07.2015 - 18:17Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAYESİNDE MANİSALILAR DÜNYA DANSLARINI ÖĞRENECEK

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi sayesinde Manisalılar dünya danslarını öğrenebilecek. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Dans Topluluğuna katılarak sahne heyecanı yaşamak isteyen Manisalılar 30 Temmuz’a kadar Atatürk Gençlik Merkezine başvurabilecek.
Manisa Büyükşehir Belediyesi dünya dansları topluluğunu Manisalı dansçılardan oluşturacak. Dans tutkunu veya dans öğrenmek isteyen herkesin katılabileceği dünya dansları topluluğu seçmeleri Ağustos ayı içinde yapılacak. Topluluğu kurmak için çalışmalara başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve gönüllüler Atatürk Gençlik Merkezi’nde eğitimlere start verdi. Konservatuvar Öğretim Görevlisi Emre Egel, Manisalılardan kurulacak dans topluluğu ile 60 kişilik bir sahne ekibi kurmayı amaçladıklarını söyledi. Egel, “Dans topluluğa büyük bir talep var. Manisa Büyükşehir Belediyesinin dünyanın tüm danslarının içinde bulunduğu bir dans topluluğuna sahip olmasını hedefliyoruz. Yurtiçinde ve yurtdışında tanıtılmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu gençlerimizin dans ile sosyalleşmesini sağlayacağız. Gençlerin diğer kültürlerle kaynaşmasını istiyoruz” dedi.
MANİSALI GENÇLER İÇİN FIRSAT
Çalışmaların Atatürk Gençlik Merkezi’nde Perşembe ve Cuma günleri yapıldığını ifade eden Egel, “ Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde halk dansları topluluğu var ama tüm dünya danslarını içine alan dünyanın her yerinde gösterisi yapabilecek bir topluluk ilk kez kuruluyor. Bizim halk oyunlarımızın da içinde olduğu, Latin dansları, bale gibi tüm dansları içinde barındıran bir topluluk olacak. Seçmelerini ağustos başında yapmayı planladık. Belirli bir kriter alıyoruz ancak burada alınan eğitim üzerine test ediyoruz ve ihtiyaç halinde bu topluluğa katılmalarını sağlıyoruz. Manisalı gençlerimizin burada böyle bir çalışma yapıldığını görmelerini istiyoruz. Ücretsiz bir çalışma. Yetenekleri varsa göstersinler, farkında değillerse yeteneklerini keşfetsinler. Bunun Manisalı gençler için fırsat olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. Dans etmeyi seven herkese seslenen Egel, “Kendini sahne üzerinde hayal edebilen herkes bu topluluğa katılabilir. Yaş sınırı koymuyoruz. Manisalı gençlere ve kendini genç hissedenlere sesleniyorum. Dans topluluğumuz çalışmalarına devam ediyor. İçinizdeki dans yeteneğini keşfetmek için hepinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa’da Dünya Dansları Topluluğu Seçmeleri Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa’da Dünya Dansları Topluluğu Seçmeleri Başlıyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı