MANİSA HABERLERİ

Manisa’da Billboard Krizi

IHA
03.07.2015 - 17:15 |Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHZADELER VE YUNUSEMRE BELEDİYESİ'NE AİT BİLBORDLARDAKİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ İLE İLGİLİ AFİŞLERİ SÖKEREK YERLERİNE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN AFİŞLERİNİ ASTI

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, önceki gece Şehzadeler ve Yunusemre Belediyesi’ne ait billboardlardaki Ramazan etkinlikleri ile ilgili afişleri sökerek yerlerine büyükşehir belediyesinin afişlerini astı. Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi yetkilileri, büyükşehir belediyesine ait olduğu iddia edilen billboardların, 1 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi’ne geçtiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin hukuku çiğnediğini ve mahkemede hesap soracaklarını dile getirdi.
Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada, “İşletmesi 1 Temmuz 2013 tarihinden bu yana Manisa Belediyesi’ne ait olan raket ve billboardların işletilme hakkı 1 Temmuz 2015 tarihi itibariyle sona ermiştir. Raket ve billboardlar bulundukları bölgeye göre büyükşehir belediye meclisince Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ve Yunusemre ilçe belediyeleri arasında pay edilmiştir. Mevcut firma büyükşehir belediye meclisinin almış olduğu karara istinaden, mevcut billboard ve raketleri 1 Temmuz tarihinde resmi tutanakla birlikte 3 ayrı belediyeye teslim etmiştir. Bununla birlikte Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi olarak bizlere ait olan billboard ve raketlere Ramazan etkinliklerimizle ilgili afişlerimizi astık. Fakat büyükşehir belediyesi zabıta ekipleri mevcut billboardların kendilerine ait olduğunu iddiasında bulunarak, billboardlardaki reklam afişlerimizi gece yarısında kaldırdılar. Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin yaptığı kabul edilemez. Bu talimatı verenler hukuki olarak bunun hesabını vermek zorundadır. Bu bir zorbalıktır. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa’da Billboard Krizi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa’da Billboard Krizi haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2019, Cuma
 • İmsak
  06:38
 • Güneş
  08:06
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:56
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı