MANİSA HABERLERİ

Manisa’da 70 Bin Üretici Var

IHA
02.09.2015 - 10:24Son Güncelleme :

MANİSA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ HASAN ÇEBİ, ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA, 2016 ÜRETİM YILI İÇİN ÇKS BAŞVURULARININ 1 EYLÜL TARİHİNDE BAŞLADIĞINI AÇIKLADI.

IHA

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği kapsamında, 2016 üretim yılı için ÇKS başvurularının 1 Eylül tarihinde başladığını açıkladı.
Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için üreticilerin, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2016 tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerektiğini belirten İl Müdürü Çebi, “Tarım Bilgi Sistemi kapsamında, çiftçi kayıt sistemi başvuruları önümüzdeki 10 ay süresince devam edecek. Bu süre zarfında üreticilerimizin ÇKS kayıtlarını mutlaka yaptırmaları veya güncellemeleri gerekmektedir. ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, toprak analizi, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değildir. Ayrıca herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelen zarar doğrultusunda prim borcu erteleme veya yapılacak her türlü tarımsal desteklemeler için çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına ÇKS başvurularını ertelemeden mutlaka yaptırmaları gerekiyor” dedi.
Manisa genelinde yaklaşık 70 bin üreticinin olduğunu ve çiftçi kayıt sistemi başvurularının da üretici sayısına oranla her yıl artığını vurgulayan Çebi, “2014 yılında çiftçi kayıt sisteminde yapılan değişikliklerle başvuru oranlarında artış gözlenmiştir. Yapılan bu değişiklikler ülkemiz tarım politikalarının oluşturulması açısından ayrı bir öneme sahiptir. Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak ilimizde faaliyette bulunan üreticilerimizi bu konuda olduğu gibi diğer tarımsal konularda da bilgilendirmeye devam ediyoruz. Tüm üreticilerimizin hasarsız bir yıl geçirmelerini diliyor, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa’da 70 Bin Üretici Var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa’da 70 Bin Üretici Var haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı